Maggie Stiefvater. Unenäovargad (Tänapäev, 2014)

Unenäovargad

Tõlkinud Evelin Schapel
477 lk

„Unenäovargad” on „Cabeswateri kroonikate” teine osa (esimene osa on “Kaarnapoisid“), mis oma tegevusega keskendub peamiselt Ronani tegevusele. Ronan on Gansey sõber, kes ka käib Aglionby erakoolis.

Ronan Lynchil on mitmeid saladusi, mida ta teiste eest varjab. Üks neist saladustest on see, et ta oskab oma unenägudest asju kaasa võtta. Niimoodi on ta võtnud väikese kaarnapoja, kelle eest ta hoolitseb ja keda ta kasvatab.

Ka sarja teises osas jätkuvad müütilise kuninga Glendoweri otsingud. Seltskond on jõudnud sellega nii kaugele, et nad arvavad, et kuningas on maetud nende kodulinna Henrietta läheduses asuvatesse mägedesse. Kuningani viiva raja suutsid nad eelmises osas äratada, mis peaks neid justkui edasi aitama, aga tundub, et see kipub hoopiski kaduma.

Sarja teine osa ei ole enam nii tempokas kui esimene. Siin on rohkem rõhku pandud ka niisama arutlemisele, aga samas on autor endiselt pealiskaudne ja see on natukene häiriv. Ronanil on küll selline suurepärane võime, mida endalegi tahaks, aga selle päritolu ja tausta eriti lahti ei seletata. Mul siiski on säilinud lootus, et ehk kahes viimases osas on nendele nähtustele ja asjadele ka mingi põhjalikum seletus antud. Niimoodi jääb asjadest natuke poolik mulje. On küll võimed ja saladused, aga miks ja kuidas jääb arusaamatuks.

Samas oli mul sedagi osa põnev lugeda. See haaras mind kaasa. Pean tunnistama, et Blue liin ei ole minu jaoks nii haarav kui poiste tegevus ja seda juba esimesest osast alates.

Fantaasiahuvilistele noortele soovitan siiski lugemiseks.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: