Sylvain Neuvel. Magavad hiiglased (Päikese Kirjastus, 2016)

Magavad hiiglased

Tõlkinud Eve Laur
320 lk

„Magavad hiiglased” on sarja Themise-failid esimene osa.

Raamatu tegevus algab sellega, et üks väike tüdruk Rose sõidab jalgrattaga ringi, kui ta ühel hetkel kukub auku. Teda päästma tulnud inimesed näevad, et ta lebab hiiglasuure metallist käe peopesas.

Seitseteist aastat hiljem on Rose füüsik, kes püüab selle objekti saladust lahti muukida. Sest ikka veel ei tea keegi selle päritolu, ehitajaid ega otstarvet. Uurimisse on kaasatud teisigi ning neid tegelasi intervjueerib keegi, kes samuti on täiesti mõistatuslik. Raamatust ei selgu kes ta on, milline on tema mõjuvõim ja haldusala. Tema nimigi ei selgu.

„Magavad hiiglased” on omapärane raamat, mis on jutustatud peamiselt intervjuude kaudu. Sekka leidub ka päevikulõike. See on tõesti üks omapärane põnevusromaan, mis haarab kaasa ning tahad teada, kuhu see kõik välja viib. Järeldus, milleni raamatus jõutakse, on üsna trööstitu.

Raamatu algus edenes mul kiiremini kui lõpp. Lõpp vajus minu jaoks natuke ära, kui mängu tuli poliitika ja rahvusvahelised suhted. Samas mulle meeldis selline intervjuude vorm, sest see on midagi teistsugust. Omapärasel kombel on mul suhteliselt järjest loetud kaks intervjuude vormis kirjutatud raamatut. Igatahes ulmekate austajatele soovitan lugeda, kellel veel lugemata on. Eesti keeles on ilmunud ka sarja kaks järgmist osa. Plaanin need kindlasti varsti läbi lugeda.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: