Faith Martin. Mõrv mõisahäärberis (Krimiraamat, 2022)

Mõrv mõisahäärberis

Tõlkinud Nele Mikk
233 lk

„Mõrv mõisahäärberis” on Monica Noble’i sarja kolmas raamat. Eelnevad osad on „Mõrv pastoraadis” ja „Mõrv lillelaadal”.

Seekordses osas toimub nende kodukoha uhkes mõisahotellis kirikutegelaste konverents, kuhu on kutsutud ka Monica abikaasa Graham. Laupäeva õhtul toimub pidulik õhtusöök, kuhu ka nemad lähevad. Seal juhtub üks traagiline sündmus ning ambitsioonikas naisvaimulik Celia Gordon saab surma.

Uurimist juhib jällegi peainspektor Jason Dury, kes peagi avastab, et tegu oli mõrvaga. Õige pea selgub ka see, et ega Celiat eriti ei sallitud, kuigi keegi sellest rääkida ei taha. Juhtum tundub alguses õige keeruline, sest kahtlusaluseid on mitmeid ja üheks kahtlusaluseks on ka Monica mees Graham.

Tegemist on kiiresti loetava ja mõnusa raamatuga. Hämmastav oli lugeda, kui palju intriige kirikutegelaste hulgas oli. Võiks ju arvata, et need tegelased on korralikkuse etalonid, aga neil oli nii mõnigi saladus, mille ilmsikstulekut nad ei soovinud.

Natuke oli kummaline lugeda, et juhtumi lahendas jälle Monica mitte peainspektor, kes peaks ometi olema ju asjatundja. See on selle sarja puhul veidi hämmastav, aga lugeda oli huvitav ning raamat oli põnev. Raamat sobib lugemiseks neile, kes soovivad lugeda pehmemat krimkat, kus ei ole liigset vägivalda.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: