Kristiina Ehin. Janu on kõikidel kaks (K. Ehin, 2022)

Janu on kõikidel kaks

Kunstnik ja fotokollaažide autor Marge Nelk
136 lk

„Janu on kõikidel kaks” on Kristiina Ehini kümnes luulekogu ja järg raamatule „Janu on kõikidel üks”. Luuletused räägivad hingerahu otsimisest praegustel keerulistel aegadel, kus viimastel aastatel võimutses viirus ja praegu toimub sõda. Samuti leiab nendest luuletustest kultuuri-, religiooni- ja mütoloogiateemasid .

Raamatus on peale koroona, sõja ja armastuse olulisel kohal ka oma juurte otsimine, mis viib Kristiina Ehini Lätisse. Seekord keskendub Ehin isapoolsete juurte otsimisele. Kristiina Ehini isa Andrese vanaema oli lähedalt sugulane Läti kunstniku Richards Zarinšiga (1869-1939). Zarinši töid on siin kogumikus kasutatud läbiva joonena. Ka kunstnik ise on siin raamatus ühel fotokollaažil esindatud.

Pean tunnistama, et see on mu esimene raamat, mida Kristiina Ehini sulest olen lugenud, aga arvan, et see ei jää viimaseks. Plaanin lähiajal kindlasti läbi lugeda, ka sellele raamatule eelneva „Janu on kõikidel üks”.

„Janu on kõikidel kaks” on kirjutatud kasutades muinasjutulisi ja mütoloogilisi elemente, mida mõnikord ei ole võib-olla kõige lihtsam jälgida, aga teevad luule huvitavaks. Samuti on Ehin kasutanud rahvaluule elemente, mis oli kaasahaarav. Kristiina Ehini luule on minu jaoks kuidagi müstiline ja naiselik, kuigi räägib päevakajalistel teemadel.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: