Nicci French. Tulevikuta teisipäev (Krimiraamat, 2023)

Tulevikuta teisipäev

Tõlkinud Nele Mikk
420 lk

Aitäh kirjastusele Eesti Raamat selle romaani eest.

„Tulevikuta teisipäev” on Frieda Kleini sarja teine osa. Esimene osa on „Sinine esmaspäev”.

Psühhoterapeut Frieda Klein arvas, et tal pole vaja rohkem politseiga tegemist teha. Nüüd on aga peainspektor Karlsson taas tema ukse taga ning soovib tema abi.

Ühe vaimselt haige naise majast leiti diivanilt istuvas asendis alasti mehe lagunev surnukeha. Michelle Doyce on aga oma maailma lukustunud ning ei ole võimeline laiba kohta selgitusi jagama. Frieda Klein püüab naisega suhelda, aga ega ta eriti targemaks ei saa.

Politsei püüab juurdlust lõpetada, sest neile tundub juhtum selge. Michelle on süüdi ja veedab oma ülejäänud elupäevad vaimuhaiglas. Friedale ei anna see juhtum siiski rahu ning ta uurib seda omal käel edasi. Ta saab teada, kes see mees oli, millega ta tegeles ja kohe on ka mitmeid kahtlusaluseid, aga endiselt on raske midagi tõestada.

„Tulevikuta teispäeva” soovitaksin kõigile põnevike ja krimkade austajatele. See on selline raamat, kus tegevus ja sündmused toimuvad küllalt aeglaselt. Tegemist on keerulise juhtumiga, mis alguses tundub lootusetu, aga lõpuks ikkagi saadakse teada, mis juhtus ja miks. Hoolimata aeglasest tegevuse edasiminekust on raamat kaasahaarav ning pingeline. Just see juhtumi keerukus hoiab enda kütkes ja muidugi ka peategelane Frieda Klein.

Frieda Klein on põhimõttekindel naine, kes ei suuda jätta abivajajaid abita ning süüdistab ennast, et ei suuda kõiki aidata. Mulle meeldib, et ta on selline natuke omamoodi, aga siiski inimene oma vigadega.

Raamatut soovitan kindlasti lugeda, sest see on põnev ja kaasahaarav ning raske oli seda käest panna. Mina jään ootama, millal tõlgitakse sarja järgmine osa eesti keelde.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: