Jørn Lier Horst. Salamandri mõistatus (Varrak, 2019)

Salamandri mõistatus

Tõlkinud Eha Vain
147 lk

Cecilia Gaathe elab pansionaadis nimega Pärl. Selle omanik on tema isa. Cecilia ema on hiljuti surnud ja isa on palganud uue juhataja, kellel on umbes Ceciliaga sama vana poeg Leo. Millegipärast on Cecilia otsustanud Leoga mitte rääkida. Paraku ei tule sellest midagi välja, sest tüdruk on leidnud rannast mehe laiba. Ja esimene inimene, keda ta kohtab on Leo.

Hoolimata oma algsest otsusest saavad neist sõbrad. Nendega on kambas veel üks tüdruk Une ja tema koer Egon. Noortele tundub, et pansionaadis on käimas midagi kahtlast ning nad asuvad omal käel asja uurima. Seda tehes satuvad nad nii seiklustesse kui ka ohtlikkudesse olukordadesse.

Täiskasvanule oli see kerge ja kiire lugemine. Lapsele peaks siin asja põnevaks tegema leitud surnukeha. Teda detailseilt ei kirjeldata ja surma põhjus pole ka jõhker. Laste jaoks on siin seikluseid küllaga. Minu enda jaoks tundus lugemine veidi lihtsakoeline ja läbinähtav. Samas võib põhjus olla ka selles, et ma paralleelselt lugesin praegu keerukat aga huvitavat põnevikku. Pealegi ei ole mina selle raamatu sihtgrupp.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: