Fredrik Backman. Võitjad (Varrak, 2023)

Võitjad

Tõlkinud Kadi-Riin Haasma
599 lk

„Võitjad” on Karulinna-triloogia kolmas osa. Eelnevad osad on „Karulinn” ja „Meie teie vastu”.

Paar aastat on möödunud sündmusest, millest kõik alguse sai ja mida keegi enam meenutada ei taha. Nüüd ringlevad ringi kuuldused, et vald tahab Karulinna ja Härjala hokiklubid liita ning ühe neist kaotada. Üks ajakirjanik avastab, et Karulinna hokitiimi raamatupidamine ei ole puhas. Vastandlikud tegelased püüavad päästa Karulinna hokit, et mitte kaotada iseennast ja oma kogukonda. Ja keegi haub kättemaksu.

Siin on endiselt palju tegelasi nagu eelmisteski osades. Lisandunud on ka uusi, kuigi mõne vana on autor nagu unustanud. Mul oli alguses raske sellesse raamatusse sisse elada, sest autor kordas eelmiste osade sündmuseid ja ma kuidagi ei suutnud sellega kaasa minna. Mõne aja pärast asi siiski õnneks muutus ning raske oli raamatut käest panna.

See raamat on puhas elu. Siin on rõõme ja muresid, headust ja kurjust, naeru ja nuttu, rõõmu ja leina. Siin on abikaasad, sõbrad, perekond, kogukond.

Lugeda soovitan muidugi ka ja ikka esimesest osast alates. Alguses võib tunduda, et autor kirjutab ainult hokist, aga see pole nii. Hoki kaudu on kirjeldatud väikese kogukonna elu, kus kõik on teineteisega seotud.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: