Matt Brolly. Vabalangus (Krimiraamat, 2023)

Vabalangus

Tõlkinud Nele Mikk
371 lk

Aitäh kirjastusele Eesti Raamat selle romaani eest.

„Vabalangus” on Louise Blackwelli põnevike sarja teine osa. Esimene osa on „Ristiretk”. Mulle sarja esimene osa meeldis ja seega ei tekkinud kahtlustki, kas teist osa lugeda või mitte.

Weston-super-Mare´i linnas leitakse kaljujalamilt noore naise surnukeha. Mõne aja eest leiti umbes sealtsamast ka ühe teise noore naise surnukeha. Esmapilgul tundub nagu tegemist oleks lihtsalt enesetappudega. Seda seniks, kuni leitakse nende hüvastijätukirjad ja nendes kordub üks fraas ning see tundub kahtlane. Paraku tuleb neile kahele surnule veel lisa ning Louise ja tema meeskond jooksevad võidu ajaga. Kas nad suudavad asjale jälile saada enne kui keegi veel elu kaotab või mitte?

Louise’il on seekord raske juhtumile keskenduda, sest tema alkohoolikust vend on oma tütrega kadunud. Louise muretseb nende mõlema pärast ja püüab paralleelselt juhtumiga ka neid otsida.

„Vabalangus” on jälle selline raamat, mida on raske käest panna. Esiteks kruvib siin põnevust muidugi juhtum, teiseks on pingeline jälgida ka arenguid Louise’i vennaga toimuvas. Mulle meeldis siin raamatus kassi-hiire mäng pahalase ja politsei vahel. Lõpp oli mõnes mõttes ootamatu.

See on kindlasti üks sarjadest, mida soovitan lugeda. See on põnev ja kaasahaarav. Samas on siin piisavalt lahatud ka tegelaste siseheitluseid, mis ei lase tegelastel üheplaaniliseks jääda. Mina jään ootama sarja järgmist osa.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: