Anthony Aveni. Tähelood (Argo, 2020)

Tähelood

Tõlkinud Tiina Randus
167 lk

„Tähelood” sisaldab maailma rahvaste seas põlvest põlve edasi antud tähistaevamuistendeid. Siin on lisaks Vana-Kreeka ja Vana-Rooma müütidele ka Ameerika, Aasia ja Okeaania legende. Raamat räägib erinevatest tähtkujudest ja kuidas erinevad rahvad näevad neid.

Linnas elades näeb tähistaevast nii harva. Kui näiteks talvel maale lähen, siis seal ei ole valgusreostust ja pilk ikka satub taevasse ka ja oi kui ilus see tegelikult on. Eks see tundus ka kaua aega tagasi inimestele müstiline. Nad ei osanud täpselt seletada seda ja selleks loodi legende ja jutte, mille sisu oli sageli õpetlik. Muistsed inimesed kasutasid taevast oma elu korralduses. Nad kasutasid taevast merel navigeerimiseks, põllupidamiseks, teadsid millal algavad vihmaperioodid, arvestasid aega jne. Taevas peegeldas neile maist elu.

Erinevaid legend oli huvitav lugeda. Mõned asjad kattuvad, aga palju on ka erinevat. Ka taevas erineb, oleneb kus kohast seda vaadata. Igatahes on siin raamatus olemas legendid erinevate tuntumate tähtkujude kohta, mida taevast näha võib.

Legendid mulle väga meeldisid, mõned kohad raamatus olid natuke igavamad ja mul tuli uni peale. Samas andis raamat kultuuriloolisi teadmisi ja huvilistele siiski soovitan lugeda.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: