Kazu Kibuishi. Amulett. 1, Kivivardja (Pikoprint, 2015)

Amulett, Kivivardja

Tõlkinud Mario Pulver
188 lk

See sari on mul juba mitu aastat oma lugemisjärge oodanud. Nii ta nüüd tänu ühele väljakutsele lõpuks ka mu lugemislauale jõudis.

Emily, Navin ja nende ema kolivad vanavanemate koju, et alustada uut elu peale tragöödiat. Maja on käest ära lastud ja seal on vaja korralikku puhastust, millega nad kohe ka algust teevad. Esimesel ööl majas magavad nad mattidel ühes toas koos, kui neid äratab unest mingi kummaline hääl. Tundub, et see tuleb keldrist ning ema läheb asja uurima. Lapsed näevad, et mingi kummaline koletis röövib nende ema ära. Emily ja Navin otsustavad ema päästa ning see juhatab nad seikluseid täis teele.

Täiskasvanu jaoks on süžee küllaltki ette aimatav: juhtub kole sündmus, mille tõttu perekond kolib vanasse ja võib-olla kummitavasse majja, lastele oluline inimene röövitakse ja lapsed on sunnitud ise hakkama saama. Lihtsusest hoolimata on tegu kaasahaarava graafilise romaaniga, mis edenes kiiresti, sest siin on nii seikluseid, põnevust, hirme aga ka kaotusvalu. Samuti sisaldas lugu igasuguseid kummalisi tegelasi.

Selline tore fantaasialugu seiklustest ja koletistest, mida kindlasti soovitan lugemiseks lastele ja miks mitte ka teistele. Kuna esimene osa lõppes nii põneva koha peal, siis kindlasti haaran varsti pihku sarja järgmise osa.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: