Jaan Aru. Loovusest ja logelemisest (Ajujutud, 2022)

Loovusest ja logelemisest

287 lk

Eelmine Jaan Aru raamat „Ajust ja arust” sobis mulle väga. Nii ma ei kõhelnudki kätte haaramast autori teist raamatut. Pean tunnistama, et selle lugemine kulges palju raskemalt.

„Loovusest ja logelemisest” kirjutab sellest, mis asi see loovus on ning mismoodi meie ajud seda kasutavad. Samuti sellest, kuidas oma loovust kõige paremini ära kasutada. Autor kirjutab, et kõik inimesed on omamoodi loovad, aga nende loovus väljendub erinevatel teemadel.

Palju kirjutab autor raamatus ka laste nutisõltuvusest ja miks see teeb nende ajudele karuteene. Samuti annab autor nõu, kuidas lapsevanem ise kodus saab oma lapse loovust arendada. Autor kirjutab ka sellest, kuidas meie ajud ise meile piiranguid seavad ning kuidas kastist välja mõelda.

Ta arutleb ka sellest, kuidas kõik võiksid jõuda oma huvialal eneseteostuseni ning murda oma mõttemustreid. Kuidas asju teistmoodi tehes võib sündida midagi erakordset. Jaan Aru kirjutab ka meie haridussüsteemist ning soovitab mõningaid muutuseid, mis võiksid kasuks tulla.

Loomulikult kirjutab autor ka logelemisest. See ei tähenda muidugi seda, et peaks päevad läbi diivani peal vedelema ja mitte midagi tegema, vaid seda, et käid jalutamas ja lihtsalt puhkad ning siis võivadki tulla väga head ideed. Sageli just niiviisi kipuvadki ideed tulema, et inimene näiliselt ei tegele oma probleemiga.

Mulle meeldis siin raamatus kõige rohkem see, et ta andis praktilisi nippe loova aju jaoks ning kuidas ära tunda manipuleerimist. Need olid minu jaoks selle raamatu parimad osad. Ülejäänud osa raamatust oli minu jaoks üsna raskesti jälgitav. Mu tähelepanu kippus pidevalt mujale minema ning raamat ei edenenud kiiresti. Samas ma soovitan siiski raamatut lugeda, sest iga inimene võib siit endale midagi kasulikku leida. Tegelikult isegi ei peagi tervet raamatut lugema. Ka autor eessõnas kirjutab, et vabalt võib lugeda ka neid peatükke, mis kõige rohkem huvi pakuvad.

Igal juhul on tegemist vajaliku raamatuga inimese aju ja loovuse kohta, mis siis, et minu jaoks oli natuke raske lugemisega tegemist.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: