L. T. Shearer. Kass, kes tabas tapja (Krimiraamat, 2022)

Kass, kes tabas tapja

Tõlkinud Piret Lemetti
270 lk

Selle raamatu pealkiri on nii intrigeeriv, et lihtsalt pidin seda lugema. Aitäh kirjastusele Eesti Raamat selle romaani eest.

„Kass, kes tabas tapja” on muhekrimisarja „Kass Conrad” esimene osa. Conrad on selline kass, kes räägib. Ta valib enda inimeseks Lulu Lewise, kes on äsja jäänud leseks ning kolinud elama kanalipaati.

Lulu loodab vaikselt oma abikaasat leinata ning külastada hooldekodus viibivat ämma Emilyt. Ootamatult saab ta teada, et Emily on öösel surnud. Lulu ei suuda seda uskuda, sest eelmisel päeval oli temaga kõik korras. Tal oli küll alzheimer, aga tema tervisel polnud muud mitte midagi viga.

Lulu arvab, et keegi tappis mingil põhjusel tema ämma, kuigi esmapilgul ei ole surmas midagi kahtlast. Emily oli siiski üle 90. Kuna Lulu on endine politseinik, siis ta ei suuda asja niisama jätta ning asub asja uurima.

See on nüüd tõeline muhekrimi valdkonda kuuluv raamat. Üsna leebe ja kerge lugemine, mis sobib hästi lugemiseks näiteks peale väsitavat tööpäeva. Raamat on isegi võib-olla natuke lihtsakoeline, sest mõrvar oli minu jaoks küllaltki ette aimatav. Samuti on üsna selge, miks seda tehti. Mind natuke hakkasid raamatu puhul häirima teatud kordused, mida oli päris palju. Raamat oleks saanud hakkama ka ilma nendeta. Kohati tundus raamat ka veidi õpetav.

Lisaks kriminaalsele poolele on raamatus olulisel kohal ka leinaga tegelemine.

Samas on tegemist siiski sellise toreda ajaviitekirjandusega neile, kes ei taha lugeda midagi liiga julma, vaid otsivadki sellist kergemat meelelahutust.

Mulle kui suurele kassisõbrale meeldis see, et üheks peategelaseks on kass ja talle oli antud hääl. Kui peaks ilmuma sarja teine osa, siis ilmselt loeksin seda ka hea meelega.

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: