Carin Gerhardsen. Piparkoogimaja (Krimiraamat, 2022)

PiparkoogimajaTõlkinud Heidi Saar
303 lk

Aitäh kirjastusele Eesti Raamat selle romaani eest.

„Piparkoogimaja” on Hammarby-sarja esimene osa.

Ingrid Olsson tuleb Stockholmi haiglast koju ja leiab oma köögist surnud mehe. Ta pole kunagi varem seda meest näinud ning ei taipa, miks see mees tema köögis on. Asja asuvad uurima Conny Sjöberg ja tema meeskond. Nende jaoks on ka müsteerium, mida teeb see keskealine pereisa majas, kus tal ei ole mitte mingit põhjust olla. Uurimine seisab päris pikalt paigal, kuni lõpuks tundub, et on olemas seos ühe teise juhtumiga.

Minu jaoks oli raamatu algus veidi kummaline. Conny Sjöberg on viie lapse isa. Mul vajus alguses vist suu lahti, kui ta oma lapsi loendas. Noh, see selleks. Ta on tubli pereisa, kes armastab oma naist ja lapsi. Mulle meeldi, kuidas ta neid hoidis. Minu jaoks oli kummaline just tema liigne emotsionaalsus. Muidugi võib viga olla ka minus, sest mul ei ole kogemi emotsionaalsete meestega. Lihtsalt oli harjumatu, kuidas autor kirjeldas, kuidas tal pisarad voolama hakkasid. Pisarad tulid Sjöbergil raamatu alguses üsna tihti silma. Pärast vajus see õnneks tahaplaanile.

Juhtum ise oli huvitav. Lugeja võib aimata, kes mõrvar on, aga see ei takista lugemist. Minul oli põnev jälgida juhtumi lahendamise protsessi ja seda, millal politsei jõuab selle infoni, mida lugeja juba teab. Romaan ise oli võib-olla natuke lihtsakoeline, aga siiski mõnus ajaviitelugemine. Kuriteod, mis raamatus toime pannakse, on küllaltki jõhkrad.

Raamatu tagakaas reklaamib romaani, kui haaravat lugemist kõigile Nesbo, Läckbergi ja Mankelli fännidele. Nesbo ja Mankelli kohta ma ei oska kommenteerida, aga Läckbergile jääb sarja esimene osa siiski alla. Samas lugeda soovitan küll. Minul lugedes igav ei hakanud ning oli raske raamatut käest panna.

Lugedes saadud emotsioon oli hea ning mina jään ootama järgmist osa. Pealegi siin üks teine liin jäi pooleli. Ootaks ka sellele lahendust.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: