Helen Cox. Mõrv toomkiriku lähistel (Krimiraamat, 2022)

Mõrv toomkiriku lähistelTõlkinud Eve Rüütel
322 lk

Aitäh kirjastusele Eesti Raamat!

„Mõrv toomkiriku lähistel” paelus mind kõigepealt sellega, et üheks peategelaseks on raamatukoguhoidja, kes üritab lahendada mõrva.

Kitt Hartley on raamatukoguhoidja, kes armastab kanda viltkübarat ja juua Lady Grey teed. Tema elu on võrdlemisi rahulik koosnedes tööst ja sõpradest. Seda selle hetkeni, kuni tulevad inspektorid Halloran ja Banks tema tööjuurde ning annavad teada, et tema parimat sõbrannat Evie Bowesi süüdistatakse oma endise kallima Oweni mõrvas. Kitt ei usu seda ja peab neid süüdistusi naeruväärseteks.

Paraku, oma suureks ehmatuseks, taipab ta, et politsei ei usu teda. Kitt peab oma kohuseks tõestada Evie süütust, seega hakkab ta omal käel mõrva lahendama. Seda tehes satub ta muidugi ka ise sekeldustesse.

Toimub võidujooks ajaga, kas süüdlane suudetakse enne välja selgitada, kui ta tapab järgmise ohvri.

Mind huvitas muidugi lisaks kriminaalsele poolele ka see, kuidas on raamatukoguhoidjat kujutatud. Ma ei pidanud sellest pettuma. Kitt on arukas naine, kes ei salli rumalust ning suudab lõpuks ka selle mõrvaloo lahendada. Tal olid oma veidrused, aga kellel neid poleks.

„Mõrv toomkiriku lähistel” on uue muhekrimisarja esimene osa. Minu jaoks oli esimene osa kaasahaarav, nii et jään ootama järgmist osa. Ma elasin jäägitult kaasa nendele tegelastele. Siin oli kõike – oli nii põnevust, kui rahulikku kulgemist, oli mõrvu aga oli ka armastust. Ka raamatutegelaste omavaheline suhtlemine oli kuidagi nii loomulik ja seda oli hea lugeda.

Minul oli raske raamatut käest panna.

Muhekrimi austajatele igatahes suurepärane raamat. Mina soovitan!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: