Nancy Tucker. Kevade esimene päev (Varrak, 2022)

Kevade esimene päevTõlkinud Jaana Peterson
328 lk

Ma lugesin selle raamatu sisututvustuse esimest lauset ja olin kohe müüdud. Sisututvustuse esimene lause on lihtsalt nii intrigeeriv.

Chrissie on 8-aastane ja tal on saladus: ta on just tapnud väikese poisi.

Ja täpselt nii ongi, 8-aastane tüdruk tappis väikese poisi ja tundis sellest mõnu. Chrissie on pidanud juba maast-madalast ise endaga hakkama saama. Ema ei hoolitse tema eest, isa ei ole pildil ning Chrissiel on pidevalt kõht tühi. Seetõttu on ta probleemne laps, kellega koolis on pidevalt tüli, ta varastab poest kommi ja ümbruskonna laste vanemad ei taha, et Chrissie nende lastega mängiks.

Kakskümmend aastat hiljem elab täiskasvanud Chrissie uue nime all teises linnas. Tal on väike tütar Molly, kellele ta soovib pakkuda sellist lapsepõlve, millest ta ise ilma jäi. Paraku aga ei taha minevik teda rahule jätta ning ta peab leidma viisi, kuidas sellega rahu teha, et edasi minna.

Ma leian endale viimasel ajal lugemiseks sellised raamatud, mis tahavad rohkem mõtisklemist ning mille lugemiseks tuleb aega võtta. Samamoodi ka „Kevade esimene päev” ei olnud minu jaoks kerge lugemine. Mul oli tükk aega raske mõista, kus kohast tuleb väike laps mõttele teine inimene tappa. Ma pole praegugi kindel, kas seda mõistan. Samas mul oli Chrissiest kahju ka, sest tal tõesti ei olnud mitte kedagi, kes oleks temast hoolinud ning teda armastanud. Talle öeldi isegi, et ta on rikutud seeme. Mis tunde selline asi lapsesse võib jätta?

Tegevust antakse edasi kahes ajas. Üks jälgib lapsepõlve Chrissie tegemisi ja teine täiskasvanu tegemisi.

Samas on tegemist väga hea psühholoogilise romaaniga, kuhu elasin täielikult sisse. Ma tundsin kaasa 8-aastasele Chrissiele ja ka täiskasvanud Chrissiele, kes püüdis oma lapsele pakkuda paremat lapsepõlve. Chhrissiele, kes lootis, et Molly ei kasva temasuguseks.

Minu jaoks oli raamat sünge ja melanhoolne. Soovitan lugeda psühholoogilise romaanide austajatele.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: