Matthew Costello, Neil Richards. Arveteklaarimine (Krimiraamat, 2022)

ArveteklaarimineTõlkinud Nele Mikk
312 lk

„Arveteklaarimine” on teine osa Cherringhami mõistatuste sarjas. Esimese osa on „Märg haud”.

Seekordses osas tegelevad Sarah ja Jack ühe vana mõrvaga. Nimelt leitakse arheoloogiliste väljakaevamiste käigus inimese luustik. Selgub, et hauast leitud inimene võidi tappa umbes kakskümmend aastat tagasi. Uurides selgub, et Cherringhamis ei ole sellel ajal kedagi kadunuks kuulutatud ning DNA ei anna ka ühtegi vastet. Pole nagu ühtegi niidiotsa, millest kinni haarata. Ootamatult kaob aga üks mees ning tundub, et ta on kuidagi ammuse juhtumiga seotud. Samuti on alust arvata, et ka tema elu võib ohus olla.

Mulle ei saanud Sarah ja Jack hingelähedaseks. Nende omavaheline suhtlemine oli minu jaoks kuidagi võlts. Nad on vist lihtsalt sõbrad, aga nende mõtetes oleks kohati nagu midagi enamat. See tekitas minu jaoks veidra ebakõla. Raamat on ameerika autorite poolt kirjutatud ja seda on keeles ka tunda. Palju on ameerikalikke väljendeid ja small talk’i, mis minu jaoks praegu ei sobinud. Ma ei arva, et see oleks tõlkija viga, sest Nele Mikk on suurepärane tõlkija.

Samas mõrvajuhtum ise oli väga huvitav. Mis siis ikkagi juhtus kakskümmend aastat tagasi ja kes on valmis ka praegu mõrvama, et saladus päevavalgele ei tuleks. Mul oli hea meel selle üle, et tõde tuli ikkagi lõpuks selle sasipuntra sees päevavalgele.

Soovitan lugemiseks neile, kes soovivad midagi kiiret ja kerget ajaviiteks lugeda. Võib-olla see ameerikalik suhtlemisviis häirib ainult mind.

Üks kommentaar “Matthew Costello, Neil Richards. Arveteklaarimine (Krimiraamat, 2022)

Add yours

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: