Fredrik Backman. Meie teie vastu (Varrak, 2022)

Meie teie vastuTõlkinud Ene Mäe
392 lk

„Meie teie vastu” on järg raamatule „Karulinn”. Kuna „Karulinn” mulle väga meeldis, siis ei tekkinud kahtlustki teise osa lugemise kohta.

Kirjutamisstiil on Backmanil sama nagu esimeseski osas. Raamatus „Meie teie vastu” on kesksel kohal ühe hokimeeskonna säilimine ja mida keegi selle jaoks teeb või ei tee. Kõik püüavad peale „Karulinnas” kirjeldatud sündmuseid samamoodi edasi elada, aga miski pole enam endine.

Avalikuks tuleb ühe noore hokimängija saladus, mis jagab linna jälle kaheks leeriks. Samal ajal on Karulinna ja Härjala vastasseis suurem kui kunagi varem. Seda õhutab oma tegudega takka poliitik Richard Theo. Uskumatu kui lihtne on panna inimesi midagi või kedagi vihkama. Meediasse lekitatakse uudiseid, mis ei ole tõsi, aga see ei huvita pärast enam kedagi. Kahju on juba tehtud, inimesed on ikka varmad halvimat uskuma. Poliitik on saavutanud selle, mis ta tahtis.

Ja vihkamisest vägivallani on väga lühike tee. Vägivalda leidub siin raamatus kuhjaga. Samas ei ole raamat ainult vihast ja vägivallast, siin on kirjeldatud keerulisi inimsuhteid, ustavust, sõprust, armastust ja noorte püüdlemist oma unistuste poole.

Backman on selle raamatuga samuti tõestanud, et ta on suurepärane jutuvestja. Oma stiiliga suudab ta lugeja raamatu külge köita. Elasin siin tegelastele kaasa ja lootsin, et neil läheb kõik õnneks. Paraku elu ei ole selline ning ka siin ei lähe kõigil nii hästi. Aga nagu raamatutegelased ise ütlevad, ei peagi kerge olema. Minule jäi siit raamatust kõlama mõte, et peaksime olema mõistvamad teiste vastu, sest me ei tea, mida too on läbi elanud. Ja nii ilmekalt tuleb välja, kuidas mõned poliitikud endale valijaid koguvad.

Igatahes mina soovitan raamatut lugeda. Peale seda muidugi kui „Karulinn” on loetud. „Meie teie vastu” on kaasahaarav, nukker, aga samas ka lootust andev. Minule väga meeldis.

Üks kommentaar “Fredrik Backman. Meie teie vastu (Varrak, 2022)

Add yours

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: