Robert Bryndza. Udus uppunud (Pegasus, 2021)

Udus uppunudTõlkinud Lii Haugasmägi
315 lk

“Udus uppunud” on järg raamatule “Nine Elmsi mõrvar“. Bryndza kuulub kindlasti minu lemmikautorite hulka, seega olin rõõmus, kui nägin, et temalt on eesti keeles uus raamat ilmunud.

Kate Marshall läheb koos oma poja Jake’ga Shadow Sandsi veehoidlasse sukelduma. Shadow Sandsi veehoidla on rajatud kunagise küla asemele, nii et küla on veega üle ujutatud. Sukeldudes vees asuva kiriku juurde leiavad nad ühe noormehe laiba. Politsei ütleb, et ilmselt oli tegu õnnetusjuhtumiga ning rohkem selle asjaga ei tegele. See aga ei anna rahu poisi emale, kes pöördub Kate’i poole, et ta uuriks välja, mis tema pojaga tegelikult juhtus.

Kate teab, et peaks sellest keelduma, aga ta ei suuda. Seega palub ta enda assistendi abi juhtumi uurimisel. Seda tehes taipavad nad õige pea, et kui see oli õnnetusjuhtum, siis väga kummaline. Mitmed asjad lihtsalt ei klapi kokku.

Poisi lugu uurides avastavad nad, et Shadow Sandsi piirkonnast on aastakümnete jooksul teadmata kadunuks jäänud päris mitmed inimesed. Piirkonnas on liikvele läinud legend, et seal tegutseb müütiline sarimõrvar, kes ilmub välja siis, kui Shadow Sandsi katab tihe udu. Ja kui röövitakse veel üks inimene, siis taipavad Kate ja Tristan, et nad jooksevad ajaga võidu ning püüavad teha kõik, et teda elusana leida.

“Udus uppunud” on järjekordne põnevik Bryndza sulest, mis mind jäägitult kaasa haaras. Tema raamatud saavad alati nii kiiresti läbi, et natuke kahju hakkab. Minu jaoks oli huvitav see, et ma isegi ei osanud seekord väga kedagi kahtlustada ja autor oskab muidugi kenasti valedele jälgedele juhatada.

Lisaks põnevusele , meeldib mulle selle sarja juures nii Kate kui Tristan. Nad moodustavad koos mõnusa duo, kes suudavad oma jäägitu pühendumusega juhtumite lahendamisel kurjategijad vahele võtta.

Krimkade ja põnevike austajatele soovitan kindlasti lugeda. Sobib ideaalselt pimedate sügisõhtute möödasaatmiseks.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: