R. K. Topkin. Kuninganna sügissõda (R.K. Topkin, 2021)

Kuninganna sügissõdaAitäh autorile raamatu ja ilusa pühenduse eest!

“Kuninganna sügissõda” on Lana-sarja teine osa. Esimene osa on “Lumiina ennustus” (2018)

Teises osas on Elaisabeth võtnud sisse õigusjärgse koha Torreni troonil. Seda koostöös Lana, Rowni ja mitmete teiste abilistega. Valitsemine ei ole lihtne, sest kuninganna on nooruke ja tema valitsuskabinet ei kipu teda eriti usaldama. Asja ei tee lihtsamaks ka see, et naaberkuningriik Swilund on Torrenile sõja kuulutanud.

Torren on hapras seisus. Kuninganna on just tõusnud troonile. Riigil on vähe raha, et osta sõjaks tarvilikku varustust ja moona. Samamoodi ei jätku raha toidule ega palkadeks. Valituses on usaldamatuse õhkkond, palju on erinevaid reetmisi ja reetureid. Vastuolud valitsevad ka tavaliste inimeste ning maagiliste võimetega inimeste vahel.

Lana püüab eluga palees kohaneda ning teha kõik, et tema sündimata laps ja ta ise ellu jääks. Ta teab, et kuninganna ootab temalt toetust ning abi. Samas loodab Lana ka seda, et tema armastatu Rown pääseks eluga.

Tegemist oli tõeliselt kaasahaarava looga. Lugu ilmestavad lahingud, reetmised, õukonnaintriigid ning Elaisabethi ja Lana omavahelised suhted. Seda oli põnev lugeda ning raamatut oli raske käest panna. Siinses osas õpib Lana lõpuks natuke oma võimeid ka sihipäraselt kasutama. Seda ma ootaks kolmandalt osalt rohkem. Teises osas on tema mõtted küll peamiselt sündimata lapse kaitsmisel (mis on ka loogiline), kuid ma oleks oodanud natuke rohkem ka oma võimete valitsemist ja mõistmist. Lana maagia tundub olevat väga võimas. Ma tahaksingi rohkem teada, mida ta veel suudab ning millised piirid tal on. Minule igatahes raamat meeldis ning jään ootama kolmandat osa. Tahaks väga teada, millega lugu lõpeb. Mulle meeldis autori fantaasiamaailm koos oma lohede ja maagiaga. Soovitan lugeda kõigil, kes peavad lugu fantaasiakirjandusest.

Üks kommentaar “R. K. Topkin. Kuninganna sügissõda (R.K. Topkin, 2021)

Add yours

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: