Jaan Aru. Ajust ja arust (Argo, 2021)

Ajust ja arust159 lk

Seda raamatut olen tahtnud juba tükk aega lugeda ning nüüd oli selleks ka põhjust. Mul on hea meel, et selle raamatu enda raamaturiiulisse ostsin. Hea ost.

Raamat on kirjutatud arusaadavas keeles ning teemad on seotud inimese aju, taju, teadvuse ja une valdkonnaga. Näiteks arutleb autor selle üle, mis asi see teadvus on ning mis ikkagi teeb inimesest inimese. Kas me oleme võimelised arendama tehisintellekti, mis on targem kui inimene?

Siit raamatust selgub ka, miks uni on ajule oluline ning miks igaüks peaks hoolitsema oma unekvaliteedi eest. Une ajal aju puhkab ning see muudab meid ka paremaks inimeseks. Eks vast iga inimene on tajunud seda, et kui ta on kehvasti maganud, siis ta on kergemini ärrituv ja torisev.

Samuti arutleb autor unenägude üle. Kas need on tõesti ettekuulutused või elame unes läbi möödunut või tähendavad unenäod hoopis midagi muud?

See oli tõesti huvitav raamat, millest selgub, et aju-uuringud on alles lapsekingades ning inimkonnal on veel palju avastamist ees. Mulle meeldis eriti, et raamatu viimases osas keskendub autor sellele, kuidas oma aju töövõimet tõsta ja kuidas parandada unekvaliteeti ning annab selleks ka praktilisi nippe. Mina igal juhul soovitan lugeda. Sain siit teada, mitmeid asju, mille üle mõtiskleda ning mida praktiseerida. Näiteks saab siit teada ka seda, miks on nii kerge nutiseadmetest ja sotsiaalmeediast sõltuvusse jääda ning miks ei ole aju hea rööprähkleja.

Nagu pildilt näha, siis siin neid mõtteid ikka leidus, mida enda jaoks oluliseks pidasin. 😀

Üks kommentaar “Jaan Aru. Ajust ja arust (Argo, 2021)

Add yours

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: