Agatha Christie. Saladuslik juhtum Stylesis (Varrak, 2020)

Saladuslik juhtum StylesisTõlkinud Ralf Toming
255 lk

Ma tahaksin terve Agatha Christie loomingu ette võtta, aga eks näis, kuidas selleks aega leian. Nii palju muid raamatuid on ka, mida kõiki tahaksin lugeda.

“Saladuslik juhtum Stylesis” on Agatha Christie esimene kriminaalromaan, mille ta kirjutas I maailmasõja ajal ning siin tutvustab ta esmakordselt belglasest sõjapõgenikku Hercule Poirot’d, samuti ka inspektor Jappi ja kapten Hastingsit.

Hercule Poirot asub uurima ühe heasüdamliku daami mõrva. Daami toast kuuldakse lärmi ning majakondsed jooksevad asja uurima. Selgub, et toa uksed on seestpoolt riivis ning sisse saamiseks tuleb uks maha murda. Kohe saadakse aru, et naine on suremas, aga kes on süüdlane, kui uksed on kinni.

Kas süüdlaseks on naisest tunduvalt noorem ja mitte nii varakas abikaasa, üks tema kasupoegadest, hoolealune minia või hoopis keegi kolmas. Kapten Hastings kuuleb, et lähedusse on elama asunud ka kuulus detektiiv Hercule Poirot ning ta palub belglast appi juhtumit lahendama. Poirot on muidugi oma ülesannete kõrgusel.

“Saladuslik juhtum Stylesis” on sada aastat tagasi kirjutatud ja ikka on põnev lugeda. See ei ole aegunud ega arusaamatu. Lugesin mõned kuud tagasi Christie “Surm Niilusel”. Kui nüüd neid kahte raamatut võrrelda, siis “Surm Niilusel” meeldis mulle veidikene rohkem. Mulle meeldib Poirot. Kahjuks Hastings oli tema võrreldes üsna rumalaks tehtud. Paraku käib sellise rumalusega kaasas ülim enesekindlus. See tekitas veidi koomilisi situatsioone.Üldiselt on  “Saladuslik juhtum Stylesis” põnev ja ajatu klassika, mida võib ikka ja jälle lugeda. Raamatu lõpp on põnev ning autor üllatab mitmete pööretega. Mina igal juhul soovitan lugeda, kellel veel lugemata on.

Üks kommentaar “Agatha Christie. Saladuslik juhtum Stylesis (Varrak, 2020)

Add yours

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: