Sonia Hartl. See ei ole #armastuslugu (Heli Kirjastus, 2021)

see ei ole #armastusluguTõlkinud Vivika Aleksejev
272 lk

Ühel reede hommikul sain üllatuspaki. Aitäh Heli Kirjastusele selle eest. Sellest raamatust on päris palju räägitud ja mul oli see lugemisnimekirjas ootamas. Nüüd sain selle kohe läbi lugeda.

Macy Evans on noor neiu, kes elab väikeses Honeyfieldi linnakeses. Ta tahab sealt linnakesest minema pääseda, et mitte virelema jääda ja korrata oma ema saatust. Selleks on tal loodud You Tube’i kanal, kus ta arvustab vanu filme ning selle reklaamist tiksub talle natuke raha. Ühel pesapallimängul kohtub ta aga nägusa Ericuga ning sellest kohtumisest saab sotsiaalmeedia sensatsioon. Ühel hetkel on Macyl väga palju jälgijaid ja klikke ning sellega ka reklaamist teenitud raha.

Eric tahab sellest kuulsusest viimast võtta, aga kas Macy on valmis sellega kaasa minema. Kas ta on nõus tooma ohvriks enda tegeliku olemuse, et teeselda internetis suhet Ericuga, et lahkumiseks vajalik raha kokku saada? Ja kuidas see mõjutab Macy suhet Paxtoniga, kelle vastu tal tegelikult tunded on. Macyl on mõtlemisainet küllaga, kuidas edasi toimida.

Algus edenes minu jaoks kuidagi aeglaselt. Tegelaste kõnepruuk tundus mulle kuidagi kohmakas ja sunnitud. Õnneks kusagil poole raamatu peal kõik muutus. Jutt ja tegevus läks ladusamaks ning mind haaras kaasa Macy edasine tegevusplaan. See oli tõesti südamlik raamat. See näitab, mis on elus tõeliselt oluline ning kõigest muust võib ja vahel peabki loobuma. “See ei ole #armastuslugu” on noortekas, aga sama hästi võivad seda lugeda ka täiskasvanud. See on lugu internetiklikkide ja säutsude sõltuvusest ning sellest, mis võib juhtuda, kui oma elu internetis avalikult jagada. Natuke nagu hoiatuslugu ja armastust on siin siiski ka, olenemata sellest, mida pealkiri ütleb. Konarlikust algusest hoolimata mulle raamat siiski meeldis ning soovitan ka teistel lugeda.

Eks ma natuke mõistan ka Macyt. Ma isegi ju sõltun oma blogiga klikkide arvust ning kogu aeg peab nii öelda pildis olema, et ikka külastajaid oleks, aga samas ei tasu ka äärmustesse minna. Selline õpetlik lugu interneti pahupoolest ja kuidas see võib psüühikat mõjutada.

NB! Kõige lahedam tegelane on siin Macy vanaema.

Üks kommentaar “Sonia Hartl. See ei ole #armastuslugu (Heli Kirjastus, 2021)

Add yours

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: