Heinrich Alexander. Kadunud kuld (Odamees, 2002)

Kadunud kuld173 lk

Selles raamatus on juttu kadunud aaretest, mis enamasti ka praegu veel avastamata on. See on kaotatud varanduste ajalugu.

Inimesed on kogunud kulda ja muid varandusi juba aegade algusest peale. Kullal on mingi kummaline võim inimeste üle. Pole siis ime, et kui valitsejad või muud tegelased olid sunnitud põgenema, siis võeti oma varandus kaasa ning kui see võimalik polnud, siis tuli see ära peita. Et jumala eest, keegi teine seda endale ei saaks. Pärast nad kas surid varanduse asukohta reetmata või oli maastik niimoodi muutunud, et ei leitud enam õiget kohta üles. Kulda ja muud varandust on pandud ka hauapanusena kaasa, piraadid on neid peitnud, sõdade ajal on aardeid maha maetud – kõigest sellest on raamatus ka juttu.

Varandusi on peidetud antiikajast tänapäevani välja. Suures osas on need senini leidmata. Mitmel pool on aardekütid ja teised neid otsinud, aga ega maapind pole väga palju enam välja andnud. Mõned on olnud küll edukad, aga enamus on pidanud pettuma ning osa on koguni surnud varandust otsides.

See oli seikluslik ja huvitav lugemine. Raamatust saab teada mitmeid kohti, kus peidetud varandused asuda võivad, aga neid on endiselt keeruline üles leida. Kes teab, kas need kunagi enam välja tulevad. Võib-olla on osad ka leitud, aga salaja kõrvale toimetatud. Kes seda teab. Seiklejahingedele soovitan raamatut lugeda.

Nuriseda võib selle üle, et kaardid ja fotod on üsna kehva kvaliteediga ja raamatu tõlkijat pole välja toodud.

Üks kommentaar “Heinrich Alexander. Kadunud kuld (Odamees, 2002)

Add yours

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: