Natalie Jenner. Jane Austeni selts (Helios, 2021)

Jane Austeni seltsTõlkinud Elina Adamson
312 lk

Mulle meeldivad Jane Austeni raamatud ja nii tekitas huvi ka Natalie Jenneri raamat “Jane Austeni selts”. Juba raamatu kaanepilt on kutsuv ja romantiline.

Tegevus toimub peamiselt vahetult peale Teise maailmasõja lõppu Chatownis. Chatown on väike küla Inglismaal ja samuti oli see Jane Austeni viimane kodukoht.  Külas elab endiselt mõni Jane Austeni kauge sugulane ning alles on ka mõisakoht, kus kuulus kirjanik kunagi elas.

Chatownis elavad mitmed inimesed, kellele meeldib Austeni looming ning nii juhtubki ühel hetkel, et neil tekib idee luua Jane Austeni selts. Selts loodab teha kirjaniku auks muuseumi, kuhu koguda temaga seotud mälestusesemeid. Need inimesed on väga eripalgelised – lihttööline, filmitäht, koduperenaine, arst ja veel mitmed teised. Kõiki neid seob siiras huvi kirjaniku, tema teoste ning elu vastu.

Samal ajal on igal tegelasel ka oma mured. Just oli ju lõppenud Teine maailmasõda. Igaüks tegeleb oma leina ning probleemidega. Jane Austen ja tema looming toob need inimesed kokku ning muudab nende elu paremaks. Annab neile eesmärgi, kuidas edasi minna ning muudab elu rõõmsamaks.

Raamatu tempo on küll aeglane, aga mulle meeldis. Seegi raamat meenutab kuulsa kirjaniku kirjutatud teoseid, kuigi tegevus on muidugi kaasaegsem. Aga just tegelaste iseloomud ja vaikne eneseleidmine meenutab Jane Austenit. Ilmselt on see autori poolt taotluslik ning mulle see meeldis. Tekkis mingisugune nostalgia. Romaanis on valu, reetmist, leina, armastust. Kõike, mida elus ette tuleb. Raamat sobib praegusesse suvesse imehästi aeglaseks naudisklevaks lugemiseks. Mulle väga meeldis raamatu lõpplahendus. See kuidagi sobis ideaalselt siia.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: