Elly Griffiths. Kaldajärsaku maja (Eesti Raamat, 2021)

Kaldajärsaku majaTõlkinud Nele Mikk
291 lk

Aitäh Eesti Raamatule selle raamatu eest.

Mulle hakkab järjest rohkem see sari meeldima. Ma loodan, et järgmised osad ka eesti keelde tõlgitakse. Neid on muidugi hästi palju, aga eks näis. Praeguseks on ilmunud 13 osa ja 14. peaks ilmuma järgmisel aastal.

Peategelased on siin arheoloog Ruth Galloway ja politsei peainspektor Harry Nelson. Mõlemad on veidi omamoodi inimesed, aga sümpaatsed. Kuna politsei viimase aja juhtumid on seotud luudega, on Ruthist saanud politsei kaastöötaja.

Seekordses osas on Ruth saanud emaks. Kate on 4-kuu vanune, kui naine otsustab tööle naasta ning ülikoolis taas oma tudengitega tegelema hakata. See pole kerge, sest tal on pidevalt süümepiinad, et ta Kate’i hoidja hooleks jätab. Samal ajal leitakse ühelt Norfolki rannikult inimluid. Muidugi kutsub Harry Nelson Ruthi appi. Nad avastavad sealt rannalt kuue mehe luud, kelle käed on kokku seotud ja kes on tapetud laskudega. Selgub, et luud on pärit Teise maailmasõja ajast.

Nelson pöördub endise Kodukaitse veterani Archie Whitcliffe’i poole, kes vihjab mingile saladusele, aga ei räägi midagi täpsemalt. Järgmisel päeval leitakse Archie surnuna. 

See oli nii haaravalt ja põnevalt kirjutatud, et lugesin selle ühe päevaga läbi. Mulle väga meeldis see raamat, mis siis, et sündmustik oli kohati väga sarnane Allan Martin’i teosega “Turbasurnud”. Peamised tegelased ja nende omavahelised suhted on need, mis mind selle sarja küljes paelub. Nad on värvikad ning omanäolised. Muidugi ka erinevad juhtumid, mis alguses tunduvad üsna lootusetud, aga neile leitakse osavalt siiski lahendus. Seega loodan tõesti, et sarja edasi tõlgitakse, et saaksin tegelaste käekäiku edasi jälgida, sest selle raamatu viimane lause tekitab tahtmise haarata kohe pihku järgmine osa. Mina soovitan teost lugejatele, kellele meeldivad rahulikud ja üsna veretute kuritegudega raamatud. 

Dr Ruth Galloway sarja eelnevad raamatud:

Koolmekohad” (Eesti Raamat, 2020)
Januse kivi” (Eesti Raamat, 2020)

Üks kommentaar “Elly Griffiths. Kaldajärsaku maja (Eesti Raamat, 2021)

Add yours

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: