Louise Candlish. Meie maja (Pegasus, 2020)

Meie majaTõlkinud Marju Randlane
445 lk

Autori raamat “Need naabrid” oli suurepärane, seepärast ei kõhelnud ka “Meie maja” lugeda.

Fiona ja Bram Lawson on abielupaar, kes ei ela enam koos, aga et lapsed saaksid turvaliselt kasvada on nad loonud linnupesa lahenduse. See tähendab, et kordamööda mehega elavad nad majas, et laste eest hoolitseda ja nendega koos olla. Kui üks vanem on majas koos lastega, siis teine on samal ajal korteris.

Ühel päeval tuleb Fiona reisilt tagasi ning avastab, et tema koju kolib võõras abielupaar. Ta arvab, et see on kohutav eksitus. Ta ei suuda uskuda, et Bram oleks nende maja maha müünud. Asja uurima asudes selgub, et Bram on kadunud ning telefoni teel pole võimalik teda kätte saada. Samuti puuduvad lapsed koolist.

Väga palju ei tahagi sisust seekord rääkida, sest muidu võin midagi kogemata reeta. See oli põnevalt kirjutatud raamat, mida oli raske käest panna. Lugu kerib ennast aeglaselt lahti. Tegevus toimub mitmes erinevas ajas. Fiona tegevust antakse edasi olevikus ning lisaks jutustab ta oma loo ka populaarses taskuhäälingus “Ohver”. Brami tegudest ja motiividest saab lugeja aimu tema Wordi faili kaudu, kus ta kõike oma vaatenurgast selgitab.

Mulle üldiselt meeldis see raamat. Meeldisid selle tegelased, kes olid kaugel täiuslikkusest. Samuti meeldis mulle loo omapärane ülesehitus, aga mõnikord lugedes tundsin, et raamat võiks natuke lühem olla. Minu meelest oli “Meie maja” natuke liiga sarnane sama autori raamatuga “Need naabrid”. “Meie maja” naabruskond ja tegelased tundusid olevat üsna samasugused. Võib-olla oleks pidanud nende kahe raamatu vahele natuke pikema aja jätma. Muidu on tegemist igati korraliku psühholoogilise põnevikuga.

Üks kommentaar “Louise Candlish. Meie maja (Pegasus, 2020)

Add yours

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: