Epp Petrone, Väike Myy. Meie taluelu (Petrone Print, 2021)

Meie taluelu304 lk

Mind huvitas see raamat kohe, kui nägin, et selline on ilmumas. Ilmselt sellepärast, kuna olen ise talus üles kasvanud ja talutöid teinud. Tuleb tunnistada, et talutööd ei ole just mu lemmikajaveetmise viis. Ainult marjade ja muude asjade korjamine meeldib. Hädapärast võin ka rohida, aga heinategu vihkasin lapsena ja seda ei taha tänasel päeval enam üldse teha. Õnneks pole seda vajagi, kuna meil on ainult kanad ja kassid alles.

Raamat on tore ja natuke nostalgiline lugemine. “Meie taluelu” on Epp Petrone ja Väike Myy kogemuste põhjal kirja pandud. Nad jutustavad vaheldumisi oma kogemusi kõigest, mis puutub taluellu ning jagavad ka erinevaid nõuandeid, mis tulevad algajale talunikule kasuks. Miks mitte ei võiks siit leida mõne kasuliku nipi ka kogenud talupidaja?

See on kirja pandud kirjavahetusena, kus Petrone kirjutab oma tegemistest ja kogemustest ning küsib nõu Väike Myy käest ning Väike Myy vastab talle nõu andes ning oma kogemusi jagades. Peamisteks teemadeks on aiandus, põllundus, korilus ja laut, aga käsitletakse ka muid teemasid.

Mulle meeldis seda raamatut mõne peatüki kaupa lugeda. Mulle kohati tundus, et nad romantiseerivad talupidamist, aga võib-olla see on ainult minu mulje, sest tegelikult nad kirjutavad raskest tööst ka. Ei ole see talu korrashoid midagi nii lust ja lillepidu. Igatahes oli tegemist hea lugemisega, mida soovitan teistelegi. Ka linnainimesele soovitan, et saada aimu, mida kõike on vaja maal majapidamises teha, kui sa tahad enda tarbeks võimalikult palju kasvatada ning kui sul on loomad. Hariv lugemine. Boonuseks on üsna palju hoidiste ja toiduretsepte.

Mulle endale meeldis kõige rohkem kodulindude teema. Võib-olla sellepärast, et olin raamatut lugedes maal ema juures ning just koorusid mitu pesakonda tibusid ning nägin kanamammade erinevaid iseloomusid. Üks oli väga kaitsev, teine sõi suurema osa toidust tibude eest ise ära. 😀 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: