S. K. Tremayne. Assistent (Pegasus, 2021)

AssistentTõlkinud Aive Lauriste
335 lk

S. K. Tremayne’i eelmised raamatud on mulle meeldinud ning seega ei kõhelnud ma ka seda kätte haaramast. Ma ei pidanud pettuma. Tema raamatute tegevus toimub tavaliselt kusagil natuke üksildases ja eraldatud kohas ning peategelaseks on ebausaldusväärne naine. Nii ka seekord, kuigi tegevus toimub Londonis, on peategelane suuresti isoleeritud. Peategelase ebausaldusväärsusest hoolimata meeldis ta mulle ning elasin talle kaasa.

Jo on ajakirjanik, kes on hiljuti lahutanud abielu. Ootamatult kodutuks jäädes pakub tema parim sõbranna Tabitha talle oma korteris tuba peaaegu tasuta. Tabitha  on rikas naine ning seega asub ka tema korter rikkamas linnaosas. Jo ei saaks enda palga eest endale ealeski sellist kodu lubada. Kodu on võrdlemisi nutikas, seal on abimeesteks sellised tehnoloogilised seadmed nagu assistendid. Nad on kõrgtehnoloogilised seadeldised, mis reguleerivad kütet, valgustust ning vajadusel saab nende käest küsida ilmateadet ja ajalooliseid fakte. Nendega saab rääkida ning nad räägivad vastu.

Need vidinad peaksid tegema elu kergemaks, aga Jo tunneb ühel hetkel, et kõik ei ole päris nii nagu peab. Talle tundub, et nad ähvardavad teda. Ähvardavad paljastada ühe saladuse tema minevikust, mille eest ta võib vangi minna. Ta püüab Tabithaga rääkida, aga see ei kanna vilja. Keegi teine ei saa aru, et assistentidel midagi viga oleks. Ära kolida ta ka ei saa, sest tal ei ole selleks piisavalt raha. Jo lähedased arvavad, et ta peaks hoopis arsti poole pöörduma. Jo hakkab lõpuks ka ise enda vaimses tervises kahtlema, sest tegelikult on tal selleks ka põhjus. Tema isa oli skisofreenik.

See oli nii pingeline ja kaasahaarav raamat, mida mul oli raske käest panna, et päevatoimetusi teha. Nii kui vaba moment tekkis, nii ma raamatu pihku haarasin. See valdas kõiki mu mõtteid ja meeli. Mõni raamat suudab seda. Kujutasin elavalt ette, kui mul oleks selline nutikodu ja siis need seadmed hakkaksid mulle järsku vastu töötama või veel hullem, ähvardavad mu elu ära rikkuda, kui ma ei tee nii nagu nemad tahavad. Ja sa ei saa selle takistamiseks mitte midagi ette võtta, sest nad on igas korteri nurgas ja näevad ning kuulevad kõike, mida sa teed. See oli äärmiselt põnev raamat ja samas ka veidi õudne. Mina igatahes soovitan lugeda.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: