Suzanne Allain. Härra Malcolmi nimekiri (Eesti Raamat, 2021)

Härra Malcolmi nimekiriTõlkinud Piret Lemetti
209 lk

“Härra Malcolmi nimekiri” on üks meeleolukas raamat. Siin on huumorit ja tõsiseid tundeid. Tegevus toimub 1818. aastal Londonis. Natuke on aru saada, et autor on ameeriklane ja raamat on kirjutatud tänapäeval. Stiil ei ole päris nii klassikaline nagu Jane Austen’il, aga sellest hoolimata mulle meeldis.

Selina on vikaari tütar, kes on mitu aastat veetnud Bathis leedi Ossory seltsidaamina. Leedi Ossory on nüüd surnud, aga Selina ei taha veel koju minna. Ta tahaks minna seltskonda, kus oleks võimalik endale leida sobiv abikaasa. Ühel päeval tulebki ootamatult kiri ühelt tema kunagiselt koolikaaslaselt Julia Thistlewhite’lt, mis kutsub Selina Londonisse. Muidugi otsustab Selina minna, sest seal on rohkelt võimalusi leida varakas ja sobiv abikaasa.

Londonisse jõudes saab Selina teada, et Julia kutsus teda enda juurde ühe imeliku sooviga. Nimelt soovib neiu kätte maksta kõrgeaulisele Jeremy Malcolmile, kes Julia meelest temaga solvavalt käitus. Selina ei taha eriti selle plaaniga kaasa minna, aga teine variant oleks koju naasmine. Seega otsustab Selina ikkagi mängu kaasa teha.

Jeremy Malcolmil on olemas nimekiri, milline peaks olema tema ideaalne abikaasakandidaat. Selina siis peaks neile tingimustele vastama ja mehe endasse armuma meelitama ja lõpuks siis mehe ootused purustama. Paraku ei taha Julia kättemaksuplaan minna just nii nagu too tahab, sest Jeremyl ja Selinal tekivad teineteise vastu tunded.

“Härra Malcolmi nimekiri” on humoorikas ja kaasahaarav lugemine. Seda on kerge lugeda ja raamat edeneb kiiresti. Mulle meeldis, et Selina on ratsionaalne naine mitte unistav romantik. Ta on tegutsejatüüp, kes suudab ise olukorda õigesti tõlgendada ning mitte pimesi usaldada teiste arvamust.

Eks siin ole muidugi neid klišeesid ka. Mees on muidugi üle mõistuse nägus ja külgetõmbav, varakas ja kindlameelne. Kõik teised mehed kahvatuvad tema kõrval. Mõnikord sellised asjad häirivad, aga siin mitte. See kuidagi sobis siia. Mulle igatahes meeldis ja kergeks meelelahutuseks on see ideaalne raamat.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: