R. K. Topkin. Lumiina ennustus (R. K. Topkin, 2018)

Lumiina ennustus437 lk

“Lumiina ennustus” on Lana-sarja esimene osa. Teine osa peaks ilmuma ka üsna pea. See on üks omapärane fantaasiaromaan. Aitäh autorile raamatu eest.

Lana on noor naine, kelle nägu on needusest moondunud. Ta on kodust ema korraldatud abielu eest jalga lasknud ning jõudnud Torrenisse, kus ta loodab näha erinevaid müstilisi olevusi ja maagiat. Maagia on teda alati huvitanud. Paraku tundub, et tema elu on hetkel madalseisus ja ta ei näe sellel enam mõtet. Maagia, mida ta näha lootis, on tema elu hoopis hullemaks teinud. Tal on peas enesetapumõtted, sest needuse tõttu ei taha keegi temaga tegemist teha.

Niimoodi satub ta Riuka sohu, kus tema tee ristub tagaotsitava Rownov Tristesiga, kes naise kaasa haarab. Lana satub mehe majja, kus peale tema ja Rownovi on üks ennasttäis neiu Bethany. Lana otsustab sinna jääda ning seapesa seal korda teha. Juhtub muidugi see, mis juhtuma peab – Lana armub Rownovi. See aga ehmatab naist, nii et ta põgeneb metsa, kus temaga juhtub kummaline õnnetus. Nagu sellest õnnetusest, mis muundab tema keha, oleks vähe, satub Lana ka õukonnaintriigide ning sõjaohu keerisesse.

See on kaasahaarav fantaasiaromaan ühest tavalisest naisest, kes ootamatult satub erinevate sündmuste keskele. Mulle meeldis autori fantaasia, kuigi peategelase käitumine oli vahepeal nagu teismelise oma. See turtsumine ja draamatamine ei teinud teda alguses just meeldivaks, aga õnneks see läks peagi üle. Loodan, et teises osas saab selgema pildi ka Lana võimetest ja ta ise muutub natuke enesekindlamaks neid kasutades.

Raamatu algus oli selline vaiksema kulgemisega ja lõpus hakkasid igasugused sündmused juhtuma. Ma oleks väga tahtnud teada, miks Lana endale alguses selle needuse üldse sai. See oli põnev lugemine, mida ilmestasid kaunid pildid. Pilte oleks võinud isegi rohkem olla. Need kuidagi sobisid väga hästi siia. Mina igatahes soovitan lugeda ning jään ootama järgmist osa.

Üks kommentaar “R. K. Topkin. Lumiina ennustus (R. K. Topkin, 2018)

Add yours

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: