Matt Haig. Kesköö raamatukogu (Varrak, 2021)

Kesköö raamatukoguTõlkinud Krista Suits
312 lk

Ühel hetkel jäi see raamat mulle igal pool silma. Nii Goodreadsis kui ka Instas. See tekitas huvi ja lugedes tutvustust, siis tundus, et võiks mulle huvi pakkuda.

Kesköö raamatukogu on elu ja surma vahel asuv raamatukogu. Nora Seed on oma eluga ummikusse jõudnud ning ta leiab ennast sellest raamatukogust. Talle on antud võimalus teha oma elus muudatusi ning elada läbi mitmeid elusid, kuni ta leiab enda jaoks sobiva. Senine elu on Noral olnud üsna õnnetu ning ta kahetseb mitmeid otsuseid.

Aga mis saaks siis, kui ta saaks neid otsuseid muuta. Kesköö raamatukogus ta saabki valida sellise raamatu, kus ta otsustaks teisiti. Nüüd asubki ta tema vastu lahke olnud kooli raamatukoguhoidja abiga neid otsuseid ümber muutma.

See oli ootamatult huvitav raamat mõnusalt lühikeste peatükkidega. Mulle meeldis autori idee sellisest kohast elu ja surma vahel, kus sul endal on võimalik otsustada, kas sa tahad elada või mitte. Siin oli omajagu küll klišeesid, aga need ei häirinud. Vahel ongi hea meelde tuletada, mis siin elus oluline on. Nende elude vahel seigeldes ongi mõtteks erinevate elutõdede selgeks saamine. Tähtis ei olegi elumõtte otsimine, vaid elamine ise. Mulle meeldis see mõte. Raamatut oli kerge ja lihtne lugeda ning see oli südamlik. Mina igal juhul soovitan.

Üks kommentaar “Matt Haig. Kesköö raamatukogu (Varrak, 2021)

Add yours

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: