Julie Clark. Viimane lend (Tänapäev, 2021)

Viimane lendTõlkinud Ülle Jälle
335 lk

See oli jälle üks veidi teistmoodi krimilugu.

Lennujaamas kohtuvad kaks naist, kes plaanivad oma senise elu selja taha jätta ning kaduda. Ühe algne kava on läinud vett vedama, teisele tundub, et on just leidnud ideaalse plaani. Nad kohtuvad ning otsustavad oma lennupiletid vahetada ning seejärel kaduda, et alustada oma elu uuesti.

Claire Cook põgeneb oma vägivaldse abikaasa eest, kelle käest lahutust küsida on mõeldamatu. Mees on mõjuvõimas inimene, kes plaanib astuda poliitikasse. Claire’i esialgsest plaanist ei saanud asja ning nüüd on ta Eva James’i piletiga lennanud Californiasse. Tal on vähe raha ja mitte kusagile minna. Seega otsustab ta minna Eva koju ning peita ennast mõnda aega seal. Eva majas avastab ta paratamatult ka Eva saladused ning elu, mille eest naine põgenes ning ta taipab, et ka seal ei ole tal ohutu olla.

Eva on senini elanud üksildast elu. Ta ei ole sellega päris rahul, aga pole ka midagi muutnud, kuni kohtub oma uue naabri Liziga. Liz suhtub temasse hoolivalt ning emalikult ning tänu sellele  kohtumisele otsustab Eva oma senist elu muuta, aga seda ei saa paraku niisama lihtsalt teha. Tal on vaja põgeneda, sest ta teab, et ta ei jääks muidu ellu. Ta valib välja Claire’i, kellega lennupiletid vahetada.

See oli üks korralik ja põnev krimilugu. Mind haaras see endasse ning elasin mõlemale naisele kaasa ning soovisin, et neil asi õnnestuks ja kõik läheks hästi. Mulle meeldis see, et naised olid otsustanud oma elus muudatusi teha ja otsustasid lõpuks välja murda nende elu raskeks tegevast olukorrast. Kuidas see neil päriselt õnnestus, saab lugeda juba raamatust. Igatahes mina soovitan lugeda. See ei ole klassikaline kriminaalromaan ega ka päris psühholoogiline romaan. Pigem jääb kusagile nende žanrite vahele.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: