Kate Riordan. Sanditon (Heli Kirjastus, 2021)

SanditonTõlkinud Pilleke Laarmann
311 lk

Aitäh Heli Kirjastusele raamatu eest!

Raamat põhineb Jane Austeni lõpetamata romaanil. Ma ei oska öelda palju siin on Austeni teksti ja palju Riordani oma, aga see tulemus mulle meeldis. Ma alustasin raamatu lugemist puhtalt lehelt. Ma ei ole Sanditoni sarja näinud, nii et minu jaoks oli huvitav lugemiselamus. Nüüd peale raamatu lõpetamist kavatsen kindlalt ka seriaali vaadata. Õigemini ma kaks osa olen juba vaadanud. 😀

Sanditon on kuurort Inglismaal. See on alles uus ja arenemisjärgus ning Tom Parker püüab iga hinna eest teha sellest kohast populaarset suvituspiirkonda, kus rikkad ja varakad inimesed käia armastaksid. Mitmed hooned on ehitusjärgus ja Tomil on väga suured plaanid, mille saavutamisele võib takistuseks saada ainult rahaprobleemid.

Sanditoni satub ootamatult Charlotte Heywood. Maapiirkonnast pärit tütarlaps satub ootamatult jõukamate inimeste seltskonda. Ta tutvub mitmete eripalgeliste inimestega ning satub seiklustesse ning intriigidesse.

Ma nii nautisin selle raamatu lugemist ning selles olevaid vastuolusid. Ma ei ole harjunud, et tolle ajastu raamatutes on nii mahlakas kõnepruuk. Seda pole küll palju, aga oli ootamatu ning vürtsitas teost. Need karakterid, kes siin on, nad lihtsalt panevad endale kaasa elama. Nad on tõesti äärmiselt eripalgelised – rikka abikaasa jahtijad, hüpohondrikud, süütu naiivitar, külm mõrd, oma unistuse nimel elaja ja nii edasi. Nad olid huvitavad ning dialoogid olid kohati nii humoorikad.

Mind ajas naerma ning pani imestama raamatus olev olukord, kus tegelased läksid suplema. Naistel olid nii siivsad ujumiskostüümid, aga mehed käisid paljalt ujumas. See oli nii veider vastuolu.

Mulle igal juhul raamat meeldis. Kate Riordan võiks ju kirjutada sellele ka teise osa. Ma tahaks küll teada, kuidas tegelaste elu edasi läheb. Igatahes mina soovitan “Sanditoni” lugeda küll. Kes ootab Jane Austenlikku siivsust, siis nemad peavad veidi pettuma.

Üks kommentaar “Kate Riordan. Sanditon (Heli Kirjastus, 2021)

Add yours

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: