Kate Elizabeth Russell. Minu sünge Vanessa (Helios, 2020)

Minu sünge VanessaTõlkinud Evi Eiche
414 lk

“Minu sünge Vanessa” on tõeliselt sünge lugemine. See on kirjutatud raskel teemal. 15-aastase õpilase ja 42-aastase õpetaja suhtest. Kas seda saab üldse suhteks nimetada? Kas see on ahistamine?

Raamatu tegevus toimub kahel ajal. Üks osa tegevusest toimub 2000. aastal, mil Vanessa Wye on 15-aastane ja just läinud Browicki kooli. Ta on kodust eemal, tunneb ennast üksikuna ja talle mõjub meelitavana, kui tema kirjanduse õpetaja Jacob Strane talle tähelepanu pöörama hakkab.

Teine osa tegevusest toimub aastal 2017, kui mõjukate meeste vastu tulevad järjest ahistamissüüdistused. Ka Jacob Strane’i üks endistest õpilastest esitab mehe vastu süüdistuse ning pöördub Vanessa poole, et see teda toetaks. Vanessa ei taha sellega midagi tegemist teha, sest ta leiab, et oli suhtes õpetajaga täiesti omast vabast tahtest. Samas aga ta kusagil sügavamal tunneb, et võib-olla kõik ei olnud päris nii nagu tundub.

Mul oli seda raamatut raske lugeda selle teema tõttu. Mitmel korral tahtsin raamatu käest panna, aga siiski ei saanud. See on hea raamat, mis näitab, kuidas tegelikult võib asi toimuda ohvri peas ja kui hästi pedofiilid oskavad oma ohvritega manipuleerida. Mind hämmastas selles olukorras kooli käitumine Vanessaga ja siis imestatakse, et miks ohvrid ei tule kohe oma looga välja, kui see juhtus.

Raamatus tuli selgelt välja selliste tüüpide manipuleerimisoskus. Siin ka Strane veenis Vanessat, et hoopis tema on ju ohver. Ta võib vangi sattuda ja kas siis on õige sattuda vanglasse ainult selle eest, et ta Vanessat armastab. Selle õnnetu olukorra tõttu ei pea ju tema elu ja maine rikutud saama. Manipuleerimine jätkus veel ka peale seda, kui Vanessa oli koolist juba lahkunud.

Teema poolest väga raske raamat. Kes soovib lugeda, siis peaks selleks valmis olema. Nõrganärvilistele just ei soovita.

Üks kommentaar “Kate Elizabeth Russell. Minu sünge Vanessa (Helios, 2020)

Add yours

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: