Carlos Ruiz Zafón. Vaimude labürint (Varrak, 2019)

Vaimude labürintTõlkinud Eva Kolli
400 lk

Zafón ei vea vist küll iialgi alt. See raamat on mul juba paar aastat riiulil oma järge oodanud ja nüüd jõudis lugemisjärg lõpuks temani. Nägin, et on ilmumas teine osa ja mõtlesin, et tagumine aeg on esimene läbi lugeda. Lugedes “Vaimude labürinti”, siis tekkis mul tahtmine tema eelmised sama sarja sarja raamatud üle lugeda. Paraku on mul kodus olemas ainult “Tuule vari”. Kui kellelgi on mõni tema raamat üle, siis võib mulle pakkuda.

“Vaimude labürint” on “Unustatud Raamatute Surnuaia” romaanitsükli neljas ja viimane osa. Eesti keeles antakse “Vaimude labürint” välja kahes osas. Neid romaane (“Tuule vari”, “Ingli mäng” ja “Taeva vang”) seob omavahel läbiv süžee ja tegelased, aga samas on nad loetavad ka üksikuna, sest igas raamatus on oma tegevusliin ja lõpetatud lugu.

“Vaimude labürindis” on fookuses Alicia lugu. Alicia on sõjas jäänud orvuks. Ka ta ise oleks peaaegu Barcelona pommitamisel surnud, aga ta siiski päästeti. Sõjast jääb talle mälestuseks vigastus, mis segab tema hilisemat elu. Alicia on salapärane ja kütkestav naine, kes töötab salapolitseis. Ta tahab minna erru, aga ülemus ei taha lasta tal erru minna ning soovib, et ta lahendaks veel vähemalt ühe loo.

Kadunuks on jäänud Hispaania kultuuri- ja haridusminister Mauricio Valls, kes oli Teise maailmasõja ajal Montjuci kindluse vanglaülem. Selles vanglas kandsid karistust mitmeid kirjanikud. Alicia koos politseinik Vargasega asub Vallsi kadumise müsteeriumit lahendama. Selleks tuleb tal tagasi pöörduda oma kodulinna Barcelonasse.

See on uskumatu, kuidas Zafóni raamatud su endasse tõmbavad. Kõik see süngus, müsteeriumid ja salapära ning millegi hukatusliku eelaimus muudavad tema raamatud nii nauditavaks ja põnevaks. Muudkui loed ja tahad teada, miks siis Valls rööviti ning kuhu see lugu välja jõuab. Näed, kuidas Alicia ja Vargase terav mõistus loob seoseid ja ning hakkad neile kaasa elama. Ma imetlen autori fantaasialendu ja sõnaseadmisoskust. Tõesti võrratu! Ja millised traagilised elusaatused ning tegelased. Paljudele elasin kaasa, samas kui osadest ei saanud üldse aru, mis nad selliseks muutnud oli.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

Up ↑

<span>%d</span> bloggers like this: