Victoria Schwab. Luude tunnel (Rahva Raamat, 2021)

Luude tunnelTõlkinud Marge Paal
320 lk

Sarja esimene osa “Kummituste linn” oli nii põnev, et ei saanud käest panna. Sarja teine osa “Luude tunnel” on samasugune.

Teises osas lähevad Cass, tema perekond koos kassi ja kummitus Jacobiga Pariisi. Pariis on paik, kus peaks samuti ohtralt kummitusi leiduma. Pariis on imeline paik. Sellel paigal on ka pikk ajalugu ning seega on siin ka omajagu kummitusi.

Cass naudib Pariisi ilu ja hotelli, kus ei ole kummitusi, seni kuni nad lähevad esimesse võttepaikka, mis on Pariisi katakombides. Cass taipab, et terve Pariisi all on tunnelid, mis on täidetud miljonite luudega. Need luud on haudadest välja kaevatud, et teha ruumi teistele surnutele. Ta arvab, et seal peaks olema mitmeid kummitusi, aga ta ei leia suurt midagi.

Mida ta alguses ei tea, on see, et ta on suutnud üles äratada midagi palju ohtlikumat. Ta on kogemata üles äratanud ühe vaimu, kes aegamisi muutub aina tugevamaks ning suudab ka elavate maailmas külvata väga palju segadust. Cassidy on äratanud poltergeisti. Ja Cass avastab, et tavapärane vaimude ära saatmine poltergeistile ei mõju. See muudab ta hoopis tigedamaks. Seega pöördub Cass abi saamiseks Lara poole.

See oli põnev ja haarav. Mulle meeldib autori kujutatud vahepealne maailm, kus vaimud asuvad. Mulle väga meeldis see, mida poltergeist siin raamatus tähendas. Kuidas ja miks tekivad poltergeistid. See oli kurb. Lugesin raamatut poole ööni, sest lihtsalt tahtsin teada saada, mis nendest tegelastest edasi saab. Mulle meeldis see, et teises osas saame natuke ka Jacobi kohta teada. Tegemist on küll lasteraamatuga, aga miks mitte ei võiks seda lugeda ka täiskasvanud. Mina igatahes jään nüüd ootama kolmandat osa eesti keeles. Võib-olla ei jaksa oodata ka, vaid loen hoopis inglise keeles läbi.

Üks kommentaar “Victoria Schwab. Luude tunnel (Rahva Raamat, 2021)

Add yours

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: