Triin Lellep. Minu Pariis (Petrone Print, 2020)

Minu Pariis224 lk

Ma ei plaaninud seda raamatut üldse lugeda. Mind ei ole Pariis ega Prantsusmaa kunagi eriti kütkestanud ja meediast on jäänud autorist silma-kõrva negatiivne kuvand. Kuidagi leidis see raamat ikka minu juurde tee. Aitäh Petrone Prindile!

No mis ma oskan öelda. Raamat oli kirjutatud hästi. Sain teada erinevaid asju nii autori elust kui ka Pariisist. Autor tegi Pariisis modellitööd, laulis ja läks kommunistlikku ülikooli. Minu jaoks oli üllatus, et Pariisis on kommunistlik ülikool. Aga noh, vaadates, kuidas seal kollavestid pidevalt tänavatel mässavad, siis võib-olla ei peaks see üllatus olema. Muidugi saab teada ka palju erinevate olmeliste asjade kohta, näiteks korteriotsingud, pariislaste söögikommetest ja moest.

Minule ei jätnud raamat sügavat muljet. Jah, see on hästi kirjutatud, aga nagu eespool kirjutasin, siis ma ei tunne selle koha vastu erilist huvi. Seda lugedes sain veelkord kinnitust, et see ei ole minu jaoks õige sihtkoht.

Pariisist saab siin teada päris palju, nii et keda huvitab Pariis või kes tahavad sinna kunagi reisida (kui see ükskord jälle võimalik on), siis soovitan raamatut lugeda. Siit saab palju kasulikke näpunäiteid, kuidas turistina Pariisis käituda, millised on turistilõksud ja kuidas erinevatest petuskeemidest pääseda.  Samuti saab teada, milliseid kohvikuid ja söögikohti tasuks külastada ning millistest eemale hoida, pariislaste kummalisest teeninduskultuurist ja muidugi ka vaatamisväärsustest, mida külastada. Selles mõttes oli asjalik raamat.

Üks kommentaar “Triin Lellep. Minu Pariis (Petrone Print, 2020)

Add yours

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: