Justin Petrone. Minu Viljandi (Petrone Print, 2020)

Minu ViljandiTõlkinud Raivo Hool
296 lk

Aitäh Petrone Prindile selle suurepärase raamatu eest!

Kui nägin, et on ilmumas “Minu Viljandi”, siis teadsin kohe, et tahan seda lugeda. Esiteks mulle meeldib Petrone kirjutamisstiil ja teiseks käisin ma Viljandis koolis neli aastat. Elasin seega mõned aastad Viljandis ja ikka ju huvitab, mida teine inimene arvab kohast, millega oled seotud.

Ma alustasin raamatu lugemist suurte ootustega ja ei pidanud pettuma. See on natuke unenäoline raamat. Justin Petrone kirjutab Viljandist erinevate inimeste kaudu, kellega tal kokkupuude on. Neid inimesi on päris palju – naised, muusikud, kirjanikud, poliitikud, telenäod ja muidu kohvikukamraadid, kes on Viljandist pärit või muud moodi linnaga seotud. Justin Petronele on Viljandi just nende erinevate inimeste nägu. Muidugi leiab kajastamist ka folgimelu.

Raamatus on palju juttu erinevatest kohvikutest, sest autor veedab neis palju aega kirjutades. Nagu ta ise raamatus kirjutab, tuli ta Viljandisse tagasi, et temast saaks parem kirjanik. “Minu Viljandi” põhjal võib küll öelda, et see on õnnestunud.

Ma nautisin täiel rinnal selle raamatu lugemist. Juba esimeste lehekülgede põhjal oli aru saada, et raamat hakkab mulle meeldib. Ma imetlen autori oskust ja tahet, et kirjutada avameelselt enda elust ja seda nii vaimukalt ning läbi huumoriprisma.

Mina elasin Viljandis ainult neli aastat 2000. aastate alguses. Sellest ajast on Viljandis muidugi palju muutunud. Minu ajal ei olnud Uku keskust ja paljud kohvikud olid siin raamatus mulle võõrad, aga raamatu lugemise ajal tekkis tahtmine uuesti minna Viljandit avastama. Mulle meeldib Justin Petrone Viljandi. See on mõnusa koduse atmosfääriga koht. Mulle meeldisid autori kummalised ja veidrad juhtumised. Need olid kohati tõesti unenäolised ja maagilised. Lugege ja te ei kahetse.

Üks kommentaar “Justin Petrone. Minu Viljandi (Petrone Print, 2020)

Add yours

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

Up ↑

<span>%d</span> bloggers like this: