Wendy Walker. Kui Emma kadus (Petrone Print, 2020)

Kui emma kadusTõlkinud Aet Karolin
272 lk

Aitäh Petrone Prindile selle raamatu eest! Ma ikka vaatan neid raamatuid, mis ilmumas on ja millalgi jäi ka see raamat mulle silma. Tutvustus tundus huvitav ja no kaanepilt on ka ilus.

Mis on tõsi ja mis on vale?

Ühel õhtul kaovad jäljetult kaks õde, 15-aastane Cass ja 17-aastane Emma. Keegi ei tea, mis nendest sai. Merekaldalt leitakse ainult vanema õe auto ja kingad. Uurijad ei suuda tuvastada, mis õdedega juhtus. Rääkimata siis sellest, kes võiks süüdi olla.

Nüüd kolm aastat hiljem ilmub Cass järsku oma koduukse taha. Tema ainus eesmärk on üles leida Emma. Seega jutustab ta uurijatele, kuidas teda ja tema õde vastu nende tahtmist saarel kinni hoiti, millist elu nad saarel elasid ja kuidas temal üksi õnnestus lõpuks põgenema pääseda.

Asja uurib kohtuekspertiisi psühholoog Abby Winter, kelle arvates on Cassi lugu enamasti loogiline, aga mõned asjad ei paista klappivat. Juba kolm aastat tagasi tundus talle, et selle perekonnaga ei ole kõik korras – mässav teismeline Emma, tagaplaanil olev Cass, ilus aga samas ebakindel ema, nõrga iseloomuga isa, hooliv poolvend, võimukas kasuisa ja ohtlik kasuvend. Samas ei ole mitte ühtegi tõendit. Nii pani ta oma teooria kolm aastat tagasi kalevi alla. Nüüd on talle antud uus võimalus.

Tegevust antaksegi edasi kahe tegelase – Cassi ja Abby kaudu. See oli ülimalt pingeline raamat. Mind huvitas väga, mis siis ikkagi nende tüdrukutega juhtus ja kas Cassi saab usaldada. Lisaks kõik see psühholoogiline pool. Seda võib õigusega nimetada psühholoogiliseks põnevikuks, sest psüühikahäired on siin olulisel kohal. Eriti just nartsissistlik isiksusehäire.

Ma lugesin ja imestasin, et kuidas on võimalik sellise inimesega koos elada ja kõrvalseisjad ei taibanud kordagi, et midagi on valesti. Õnneks saavad enamus küsimusi raamatu lõpus vastuse ja selguvad ka tegelaste motiivid. Raamatut oli huvitav lugeda ja seda oli raske käest panna. Samas mõnikord oli ka raske kätte võtta, sest see psühholoogiline terror, mis siin raamatus oli, imbus kuidagi ka raamatust välja. Veider tunne, aga ma oleks nagu ise nende tegelaste hulgas seal olnud. Igatahes soovitan lugeda neil, kellele meeldivad põnevikud ja psühholoogilised romaanid. Siin ei ole suuri tagaajamisi, aga rasket pinevust täis õhkkond on kogu aeg üleval.

Üks kommentaar “Wendy Walker. Kui Emma kadus (Petrone Print, 2020)

Add yours

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: