Luca Novelli. Hawking ja mustade aukude mõistatus (Argo, 2020)

Hawking ja mustade aukude mõistatusTõlkinud Els Heinsalu
112 lk

Seda raamatut lugema asudes olid mul natuke teised ootused. Mõtlesin, et raamat on mustadest aukudest, aga oli hoopis peamiselt Hawkingi elulugu lastele lühidalt ära räägituna.

“Hawking ja mustade aukude mõistatus” on esimene raamat sarjast Suurvaimu sähvatus. Selles sarjad kirjutavad tuntud teadlased, mõtlejad ja leiutajad minavormis oma elust ja tööst. Raamatud on mõeldud lastele. Lisaks on need rikkalikult illustreeritud ja raamatu lõpus on ka mõistete ja sõnade seletusi.

Niisiis jutustab selles raamatus Stephen Hawking päevikuvormis oma lapsepõlvest sõjajärgsel Inglismaal. Sellest, kuidas temast sai teadlane. Samuti annab ta ülevaate oma haridusteest ja hobidest ning üldse oma karjäärist. Natuke on mainitud ka eraelu ja haigust, aga põhirõhk on ikkagi teaduse tegemisel.

Ma usun, et lastele on see kindlasti huvitav lugemine. Näitab neile, kuidas elus oma eesmärke saavutada ja innustab neid selleks. Ma olen küll täiskasvanu, aga ka mulle meeldis see raamat. Mul tekkis huvi võtta nüüd käsile tema autobiograafia, mis on täiskasvanutele mõeldud. Tema lapsepõlv tundus nii huvitav ja koolis käimine oli vist kuidagi ebamäärane. Siin raamatus on igatahes kirjas, et ta õppis lugema alles 8-aastaselt. Millegipärast see fakt tundus minu jaoks huvitav. Mõnus ja humoorikas lugemine. Nüüd on hea suunduda selle raamatu juurest tõsisemate Hawkingi raamatute juurde.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: