Katrin Pauts. Minu Praha (Petrone Print, 2020)

Minu Praha216 lk

Mul on vist kõik Pautsi raamatud loetud. No ei saanud jätta ka seda lugemata. Eriti kuna Praha tundub nii kutsuv.

Siin on Prahat käsitletud veidi teistmoodi – läbi kirjanduse ja kirjandustegelaste. Katrin Pauts läheb Prahasse loomeresidentuuri. Talle lubatakse elukohta Kafka majas, kuhu ta lõpuks ikkagi ei saa.  Tema rahulik Praha-elu pööratakse pahupidi, kui saabub üks kanadalane, kes samuti seal sama stipendiumiga on. Loomulikult on palju juttu Tšehhi kirjanikest, eriti Kafkast, Hašekist ja Kunderast. Minu jaoks oli uskumatu tšehhide suhtumine Kunderasse, aga sellest oli väga huvitav lugeda.

Muidugi kirjutab Pauts oma lemmikkohtadest Prahast ning soovitab kuhu minna ja mitte minna, aga see ei ole mingi reisijuht. Eks ta räägib palju ka endast ja enda suhtest selle kanadalasega ja tuttavate tšehhidega. Samuti pöörab ta tähelepanu teeninduskultuurile ja võrdlusele suurrahvaste ja väikerahvaste vahel.

Ma ei tea, miks ma ootasin sellelt raamatult rohkem süngust. Natuke oli ka, kui autor kirjutas vanast hullumaja surnuaiast. See, et süngust oodatust vähem oli, ei mõjutanud suurt minu arvamust raamatust, sest need olid lihtsalt minu ootused. Raamat oli ladusalt kirjutatud ja kaasahaarav. Pauts oskab kirjutada ja mulle meeldib tema stiil. Praha legendidest ja kummitustest loen ühest teisest raamatust, mis mind ka uuel aastal ees ootab. Ma ei oska raamatut soovitada, sest Pautsil on omapärane natuke irooniline ja eneseirooniline stiil. Kes on tema raamatuid enne lugenud ja on meeldinud, siis peaks see raamat ka sobima.

Üks kommentaar “Katrin Pauts. Minu Praha (Petrone Print, 2020)

Add yours

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: