Marek Tihhonov. Maailmalõpu päevik (Fantaasia, 2020)

Maailmalõpu päevik124 lk

Ma üldiselt ei ole Orpheuse sarja raamatuid eriti lugenud. Ulmele eelistan pigem fantaasiat, aga ma olen siiski mõningaid maailmalõpuga seonduvaid raamatuid lugenud ja need on mulle meeldinud. Nii otsustasingi “Maailmalõpu päevikule” võimaluse anda. Ja ei pidanud pettuma. Raamatu kaanepilt on ka muidugi köitev. Aitäh autorile selle raamatu eest.

Nagu juba pealkiri viitab on tegemist päeviku vormis jutustusega, ainult et siin ei ole välja toodud kindlaid kuupäevi.

Minategelane alustab sellest, kuidas 2020. aastal tabas maailma esimene koroonaviiruse laine, mis kestis mitu aastat, enne kui hävitas praktiliselt kogu inimkonna. Natuke enne inimeste hukku hävisid kõik looma-ja linnuliigid. Minajutustaja püüab mõista, miks selline asi juhtus ning kirjeldab enda toimetamisi ja tegemisi selles uues maailmas. Samuti on tal vist natukene igav, sest miks muidu hakkab ta teisi inimesi otsima. See ei ole just kerge ülesanne, sest loodus on hakanud uuesti võimust võtma ning autoga teid läbida pole kerge.

Raamat oli küllaltki rahuliku kulgemisega. Lõpp oli ainult äkilisema tegevusega. Peategelane saab lõpuks selgust, miks koroonaviirus inimkonda tabas ning lõpuks surmavaks muutus. Paratamatult jäin seda raamatut lugedes mõtlema, et mis saaks päriselt, kui praktiliselt terve inimkond korraga välja sureks ning ainult üksikud jääksid alles. Mismoodi nad saaksid hakkama, kui elektrivarustus katkeks ja kütust poleks enam võtta? Mida nad teeksid kui jääksid haigeks? Tõenäoliselt nad ilmselt kohaneksid uute oludega, sest vastasel juhul nad ei peaks vastu. Siin raamatus läks peategelase elu uues maailmas kuidagi lihtsalt, aga võib-olla ta ongi kergelt kohaneja tüüp.

Mulle meeldis ka autori mõte, et kui on segased ajad, siis eestlased kipuvad ikka maale. Enda pealt võin öelda, et see on küll tõsi. Praegugi ootan jõule, et siis puhkuse ajaks minna maale akusid laadima.

Soovitan lugeda neile, kellele meeldivad maailmalõpu teooriad, aga ka kõigile teistele. Võib-olla on kohati raske lugemine neile, kes ei salli väikeseid ussikesi ja vaklu (nagu mina), sest neid on siin rohkelt. Noh igal juhul ei soovita teil sellel ajal süüa.

Autor ise tutvustab oma raamatut youtube’is nii.

Üks kommentaar “Marek Tihhonov. Maailmalõpu päevik (Fantaasia, 2020)

Add yours

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: