Elly Griffiths. Januse kivi (Eesti Raamat, 2020)

Januse kiviTõlkinud Nele Mikk
316 lk

Mul on nüüd jälle üks krimisari juures, mille järgmise osa ilmumist pikisilmi ootan. Kui sarja esimene osa oli minu jaoks natuke konarlik, siis teine oli palju parem. Aitäh Eesti Raamatule selle teose eest.

Norwitchi ehitustöölised leiavad vana lastekodu lammutades selle ukseava alt lapse luud. Appi kutsutakse arheoloogiadoktor Ruth Galloway, kes peab välja selgitama, kas tegu oli Rooma-aegse rituaalse ohverdusega või on luud pärit märksa lähemast ajast. Juhtumit asub uurima ka inspektor Harry Nelson, kes peab välja selgitama, kas luud kuulusid nelikümmend aastat tagasi kadunud lapsele või on see hoopis teine juhtum.

Sündmustik oli siin raamatus nii põnev, et raske oli raamatut käest panna. Lisaks sellele köitsid mind raamatu juures selle erinevad karakterid ja nende omavahelised suhted ja üks ootamatu sasipundar. Ma tahaks kohe haarata järgmiseid osasid, et teada saada, kuidas autor selle lahendab. See on intrigeeriv.

Ruthi vanemad ja sõbrad on samuti üsna omapärased isiksused. Raamat ei ole väga verine, kuigi kuriteod on julmad. Iidne mütoloogia on seotud mõrvajuurdlusega. Soovitan kõigil krimisõpradel dr Ruth Galloway sarjaga tutvuda. Praegu on just ideaalne aeg natuke sünge õhustiku ja maastikuga ning krimkat lugeda. Mina igatahes nautisin selle raamatu lugemist, mõnikord ka poole ööni, sest aeg kadus märkamatult.

Sarja esimene osa:
Koolmekohad” (2020)

2 kommentaari “Elly Griffiths. Januse kivi (Eesti Raamat, 2020)

Add yours

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: