Aivar Jaeski. Liivimaa pealinn Riia (Liivimaa, 2020, 190 lk)

Liivimaa pealinn Riia190 lk

Autor kirjutab raamatu eessõnas, et sellest teosest pidi alguses saama reisikiri ja abivahend turistile Riias orienteerumiseks. Eesmärgiks oli tutvustada eestlastele meie lõunanaabreid ja nende kombeid. Seda eesmärki raamat ka täidab, aga siin on ka palju muud.

Aivar Jaeski elu on tihedalt seotud Riiaga. Ta on siin noorest peast ekskursioonidel käinud ja Riias töötanud. Autor kirjeldab, kuidas Nõukogude ajal nende klassijuhataja viis nad vaatama Vabaduse monumenti ja Läti sõjameeste vennaskalmistut. Lisaks kirjutab autor ka põgusalt Läti iseseisvumisest ja Riia linna ajaloost. Minul oli seda huvitav lugeda, sest Riia on üks minu lemmiklinnadest, kus olen väga tihti käinud. Pean tunnistama, et linna ajaloost on mul üsna pealiskaudsed teadmised. Olen lihtsalt imetlenud Riia arhitektuuri ja ilu. Nüüd oli huvitav natuke rohkem teada saada

Arhitektuurist on siin raamatus muidugi ka juttu, eriti juugendstiilist, mille poolest Riia kuulus on. Peale selle viib autor lugeja jalutuskäigule mööda Riia vanalinna. Kes on Riias käinud, siis tuleb siit paljugi tuttavat ette.

Raamatu teises pooles tutvustab Aivar Jaeski olulisi Läti mehi ja naisi ning inimesi, kes teda on mõjutanud.

Teose esimene pool oli minu jaoks tugevam. Teine pool ei olnud enam nii huvitav, aga kellele pakuvad huvi nii NATO kui Kaitseväe tegevused, siis nemad leiavad siitki huvitavat infot.

Kindlasti soovitan raamatut lugeda neil, kes plaanivad Riiga minna. Siit saab palju kasulikku infot, mida vaadata ja mõningaid soovitusi, kuhu Riias sööma minna.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: