Riley Sager. Minu viimane vale (Rahva Raamat, 2020)

Minu viimane valeTõlkinud Eve Laur
431 lk

Selle raamatu kaunis kujundus tõmbab pilgu endale. Õnneks ei jää ka sisu kujundusele alla.

Kui Emma oli 13-aastane tüdruk, siis saatsid vanemad ta Ööbikulaagrisse. See oli selline prestiižne laager, kus käisid rikaste vanemate tütred. Kuna Emma saabub laagrisse hilinemisega ja temaealiste tüdrukute majakesed on täis, siis satub ta endast mõned aastad vanemate tüdrukute seltskonda Kontpuu majja. Ta tutvub Viviani, Natalie ja Allisoniga. Ühel ööl näeb ta unesegasena, kuidas vanemad tüdrukud välja hiilivad. Neid tüdrukuid ei nähta enam kunagi.

15 aastat hiljem on Ööbikulaagri omanik otsustanud laagri uuesti avada ning kutsub sinna ülevaatajaks ka Emma. Emmast on saanud vahepeal kinnisidee küüsis vaevlev kunstnik.  Ta maalib kolme kadunud tüdrukut, aga niimoodi, et keegi ei tea, et nad maalidel on, sest ta maalib nad üle. Nüüd ta ei ole juba kuus kuud maalinud ning ta soovib saada selgust, et mis siis ikkagi juhtus tüdrukutega 15 aastat tagasi. Samuti ei anna talle rahu ta enda käitumine selles asjas. Nii ta otsustabki selle pakkumise vastu võtta ning asub seal asja uurima.

Mulle meeldis autori teine raamat palju rohkem kui esimene (“Viimased tüdrukud“). See tõmbas kohe käima ning pani kaasa mõtlema. Miks Emma tundis süütunnet? Mida ta kartis? Samuti see, et Emma ei tundunud olevat kõige usaldusväärsem tegelane, aga ometi ta tekitas usaldust. Raamatu tegevuspaik on ka nagu loodud põneviku jaoks – laager, mida ümbritseb sügav järv ja sünge mets ning mis asub eraldatud kohas. Muidugi ka legend, mis selle järve loomist ümbritseb. Lõpplahendus oli tõeliselt üllatav.

Ühesõnaga põnev lugemine, mis venima ei jää. Lugemine edeneb kiirelt ning raamatut on raske käest panna. Väga hea lugemine, soovitan!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: