Guillaume Musso. Tütarlaps ja öö (Varrak, 2020)

Tütarlaps ja ööTõlkinud Ulla Kihva
288 lk

See on väga omapärane raamat, aga mulle meeldis. Mul olid millegipärast enne lugema hakkamist eelarvamused, et see raamat võib venima jääda. Õnneks midagi niisugust ei juhtunud. Kaasahaarav ja intrigeeriv raamat.

Raamatu tegevus toimub põhiliselt 2017. aasta kevadel paari päeva jooksul, kui toimub kooli kokkutulek. Aga tegevus toimub ka 1992. aasta talvel, kui kolm sõpra Thomas, Maxime ja Fanny panevad toime teo, mis neid veel 25 aastat hiljemgi painab. Tolle aasta talvel jääb kadunuks kaks inimest – 19-aastane Vinca ja tema filosoofiaõpetaja. Nende kohta ringlevad kuulujutud, et nad on armukesed. Neid on nähtud Pariisis, aga edasi nende jäljed kaovad. Mis saladust hoiavad need kolm sõpra ning mis juhtus Vincaga?

Nüüd 25 aastat hiljem ähvardab sõprade saladus päevavalgele tulla. Kõik kolm on saanud kahtlase ähvarduskirja. See saab ajendiks Thomasele, kes asub uurima, mis juhtus 25 aastat tagasi Vincaga. Tüdrukuga, kellesse ta armunud oli ning keda ta pole siiani suutnud unustada.

See oli huvitav ja segane lugu. Mind haaras see kaasa. Küll ma püüdsin ise ka erinevaid teooriaid välja mõelda, et mis juhtus, aga tegelikkus oli ikka midagi muud. Autor suudab kenasti eksitada ja lõpp jääb ka kohati lahtiseks, et mis siis ikkagi juhtus. Kes saadab neid ähvarduskirju, kui asjaosalised on vaikinud ning osa neist on juba surnud. Siin on tõeline sasipundar ja palju eksiarvamusi ning saladusi. Minu jaoks oli see tõeline põnevusromaan, mis pani kaasa mõtlema.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: