Barbi Pilvre. Minu Vormsi (Petrone Print, 2020)

Minu Vormsi248 lk

Vormsi tundub minu jaoks nii eksootiline koht ja ilmselt ta seda ka on. Suhteliselt eraldatud paigas omaette asuv saareke.

Autor ostis Vormsile 1999. aastal suvekodu. Enamasti ta veedabki oma suved seal, aga mõnikord on ta ka talved seal veetnud. Raamatust selgub, et Vormsi ongi enamasti suvitussaar, sest talvel jääb püsielanikke saarele vähe.

Raamatust selgub, et Vormsi ei olegi nii rootsipärane nagu on arvatud, sest rootslased lahkusid Teise maailmasõja tõttu saarelt. Seda ehedust nagu on Kihnul Vormsilt ei leia. Selle eest on siin huvitav loodus ja sellest on siin omajagu juttu. Samuti ka kapitalistidest, kes tahavad Vormsile teha tuuleparki ning nende metsa maha raiuda.

Juttu tuleb ka saare kohalikust poliitikaelust, samuti kahest saarel elavast nõiast. Palju on juttu ka saare ajaloost ja vaatamisväärsustest. Raamatu lõpus on autor toonud välja 10 Vormsi vaatamisväärsust, mida peaks Vormsil olles vaatama.

Minu jaoks oli raamat kohati huvitav, aga samas ka kohati kuiv ning natuke igavavõitu. Mulle meeldis lugeda Vormsi ajaloost ja loodusest, samuti ka autori tegemistest. Minu jaoks igavaks tegi raamatu see, et siin oli välja toodud nii palju saarel tegutsevate inimeste nimesid. Mulle ei jää need kahtlased ärimehed ja kohalikus poliitika- ja kultuurielus tegutsejad nagunii meelde. Kes tahab, see loeb. Kui Vormsile minek, siis soovitan igal juhul “Minu Vormsiga” tutvuda, sest siit saab palju kasulikku infot, mida saarel teha ja kuhu minna.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: