Colleen Hoover. Petlik tõde (Pegasus, 2020)

Petlik tõdeTõlkinud Raili Puskar
311 lk

Ma alustasin selle raamatu lugemist teatud kõhklustega. Eelmine Hooveri raamat mulle eriti ei meeldinud ja kartsin, et ka see võib pettumuse valmistada, kuigi teised tema raamatud on mulle meeldinud. Õnneks ei läinud mu hirmud täide, sest tegu oli väga hea põnevikuga.

Lowen Ashleigh on äsja matnud oma ema ning ta on pankrotis. Ta on romaanikirjanik, kellel ei lähe just hästi, sest ta on nii eraklik ning ei taha oma raamatutele reklaami teha. Seega, kui talle tehakse ettepanek, et ta kirjutaks lõpuni kuulsa kirjaniku Verity Crawfordi romaanisarja, siis ta otsustab selle teatud kõhklustega vastu võtta. Verity ise sattus autoõnnetusse ning pole võimeline kirjutama.

Nii saabub Lowen Jeremy ja Verity Crawfordi majja, et naise märkmetest järgmise osa kohta selgust saada. Selle asemel leiab ta aga naise käsikirja, kus ta kirjutab enda abielust ja tütarde surmast. Mida rohkem Lowen loeb, seda rohkem ta Verityt kartma hakkab. Ausalt öeldes hakkasin mina ka teda kartma.

Tundub nagu siin midagi suurt ei juhtugi, aga pinge on kogu aeg üleval. Peamiselt antakse tegevust edasi Loweni silmade läbi, aga lisaks ka läbi Verity käsikirja. See raamat poeb lugedes naha alla ning haarab su täiega endasse. Võtab su nii oma võimusesse, et kui järsku mingeid kummalisi hääli kuuled, siis võpatad. Raamatu avalõik suutis juba endasse haarata ning ma tundsin nagu ma ise oleks ka verega koos olnud. Kirjanik on loonud siin ka mõnusalt sünge atmosfääri kohustusliku hirmutava majaga. Ja no see lõpp oli ikka väga hea. Ma ei tea nüüd, mida uskuda. Igatahes mina soovitan küll seda lugeda, kuigi on teistmoodi, kui tavalised Hooveri raamatud.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: