Ketlin Priilinn. Lumehaldjas (Tänapäev, 2020)

Lumehaldjas299 lk

Nii kahju, et see on sarja viimane osa. See oli nii tore sari, pealegi veel kodumaine. Kodumaist head krimi on ju nii vähe, aga ehk tuleb siis selle asemele midagi head.

Sarja viiendas osas tapetakse jõhkralt üks kooliõpetaja. Asja teeb kummaliseks see, et politseisse helistavad kolm tema klassi last, kes kõik väidavad, et nemad tapsid õpetaja. Väidetavalt oli neil kõigil ka põhjus olemas. Kõik kinnitavad kui ühest suust, et nad tegid seda üksinda. Asja asub uurima eelnevatest osadest tuttav meeskond. Ka Rebecca, kes on väikese lapsega kodus, ei suuda ennast eemale hoida. Ta tahab tunda ennast kasulikuna ning ta igatseb enda tööd. Haarab aga rahutu beebi kaenlasse ja tormab pea ees ohtudesse.

Mulle meeldis nagu ka eelnevad selle sarja osad. Siin oli see juhtum, kuidagi eriti segaseks aetud. Võimalusi oli nii palju ja lõpplahendus oli mulle nagu krimiraamatute puhul ikka ootamatu. Mulle meeldis, et see raamat oli jõhkratest mõrvadest ja koolikiusamisest hoolimata südamlikult kirjutatud. Selline tunne, et autor hoolib kõigist oma loodud tegelastest, kaasa arvatud mõrvarist. Mulle meeldis, et uurijad oma elud ka enam-vähem korda said. Krimisõpradele julgen soovitada küll. Juba selle sarja kaanekujundus kutsub lugema, kuigi need tekitavad õudu.

 

Eelnevad osad:
1. “Enne kui on hilja” (2015)
2. “Kas keegi kuuleb mind?” (2017)
3. “Kommionu” (2017)
4. “Jenny Dahlgren” (2018)

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: