RaeAnne Thayne. Maja kaljunukil (Ersen, 2019)

Maja kaljunukilTõlkinud Raili Puskar
336 lk

Suvel on ideaalne lugeda midagi kerget. RaeAnne Thayne eelnevad eesti keelde tõlgitud raamatud on loetud ja ta pole mind alt vedanud. Nii läksin seegi kord kindla peale välja ning ei pidanud pettuma.

See on üsna mahukas raamat, mis sisaldab kolme paari teineteise leidmise lugu.

Kõigepealt on Daisy, kes on kunstnikuhingega raamatupidaja. Väliselt on ta vaoshoitud ja tema maailm on korrastatud. Ta armastab korda ja plaane ning oma loovust hoiab teiste eest vaka all. Ühel päeval kohtub ta Gabriel Ellisoniga, kes on tuntud dokumentaalfilmide tegija.

Siis on meil siin Beatriz, kes on Daisy õde ning kunstnik. Tal on 11-aastane tütar Marisol. Tema elu tundub ka olevat suhteliselt korras, kui keegi ootamatult püüab pussitada tema eksabikaasat. Eksabikaasa näeb peale seda elu teise pilguga ning soovib Beatriziga uuesti koos elama hakata. Beatriz pole aga huvitatud, sest ta avastab, et armastab hoopis teist meest.

Lõpuks on siin Daisy ja Beatrizi tädi Stella, kes peaaegu 20 aastat tagasi jättis maha oma eluarmastuse, sest ei tahtnud tema tulevikku rikkuda. Nüüd on tema eluarmastus aga ootamatult kolinud samasse linna, kus elab Stella.

Selline tore ja kaasahaarav raamat. Siin on küll kajastatud olulisi teemasid nagu truudus ja kui oluline on eluks turvaline ja armastav perekond ning julgus olla sina ise, aga siiski on tegu kerge ajaviiteromaaniga. Puhkuse ajal oli seda ideaalne sooja päikese käes lugeda. Kerge oli tegelastele kaasa elada ning kaasa tunda. Soovitan nendele, kes otsivad mõnusat ajaviidet ning nendele, kes ei soovi lugeda seksistseenidest. Neid siin ei ole. 🙂

Häirima jäi siin paraku see, et raamatus oli mitmel pool tegelaste nimed sassi aetud. Daisy’st sai nii mitmel pool hoopis Stella.

Üks kummaline asi ka siia lõppu. Selle raamatu tegelased on mulle kusagilt tuttavad, aga ma ei suuda meenutada, millises raamatus on nendest juttu olnud. Tegevused ei olnud tuttavad. Samuti ei leidnud kusagilt, et “Maja kaljunukil” oleks mingi sarja osa. Müstika igatahes. 😀

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: